• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-8514-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : ----

استاد حوزه و دانشگاه هشدار داد:

بد خلقی قضات ممکن است موجب روی برگرداندن افراد از نظام شود

یک استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه «ایمان به خدا و کار مردم راه انداختن از عبادات می‌باشد» تصریح کرد: قضات و کارکنان دادگستری باید مراقب رفتار خود با شهروندان باشند زیرا ممکن است اگر کسی با بد خلقی قضات روبرو شود، از نظام برگشته و با نظام بد شود لذا کارکنان دستگاه قضا باید با مردم با خوش اخلاقی و تکریم برخورد کنند تا چنین احساسی به وجود نیاید

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام " ناصر رفیعی" صبح امروز 21 آبان‌ماه در نشست بصیرت دینی در دادگستری استان کرمان گفت: 9 عامل رمز موفقیت پیامبر اکرم (ص) در مبارزه با شرک و جرم در یک جامعه بدوی است.

وی افزود: در آیه 157 سوره اعراف، 14 نکته در مبارزه با شرک و جرم در یک جامعه ذکر شده است که 10 مورد آن ویژگی پیامبر و 4 وظیفه مردم نسبت به پیامبر(ص) بیان شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه اخلاص، اعتدال و میانه روی؛ را از دیگر عاملین موفقیت پیامبر(ص) برشمرد و اظهار کرد: اگر اخلاص وجود داشته باشد، انسان کسل، خسته و ... نمی شود؛ همچنین عدالت نیز یکی دیگر از عاملین رموز موفقیت پیامبر اعظم (ص) می باشد و باید عدالت در گفتار، قضاوت، اجتماع و ... وجود داشته باشد.

وی «عفو کنی به کسی که به تو ظلم کرده و اعطا کنی به کسی که تو را محروم کرده است» را از دیگر رمزهای موفقیت پیامبر اعظم (ص) ذکر کرد و عنوان کرد: عفو در صورتی که لطمه به ارکان جامعه نزند و تشویق متجاوز معنا نشود و همچنین باعث فتنه نگردد، خوب است، ضمن آنکه تاکید گردیده است که اگر فردی با شما قطع رابطه کرده، شما این ارتباط را برقرار کنید زیرا این مهم نیز از رموز موفقیت پیامبر (ص) محسوب می شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه «ایمان به خدا و کار مردم راه انداختن از عبادات می‌باشد» تصریح کرد: قضات و کارکنان دادگستری باید مراقب رفتار خود با شهروندان باشند زیرا ممکن است اگر کسی با بد خلقی قضات روبرو شود، از نظام برگشته و با نظام بد شود لذا کارکنان دستگاه قضا باید با مردم با خوش اخلاقی و تکریم برخورد کنند تا چنین احساسی به وجود نیاید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: