• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-8314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان کرمان خبر داد:

معافيت ريالي سربازي تا پايان سال 96

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان کرمان با بيان اين مطلب که امسال آخرين سال معافيت سربازی با اخذ جريمه ريالی است، اعلام کرد: ثبت نام طرح جریمه غيبت سربازی از مشمولان واجد شرايط تا آخر سال ادامه دارد و اين طرح در سال آينده اجرا نخواهد شد.
 
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "قاسم اسدي" در مورد آخرین تغییرات طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی، گفت: امسال آخرین سال طرح جریمه غیبت سربازی است و سال دیگر بحث پرداخت جریمه وجود نخواهد داشت و کسانی که تا سال 96 هشت سال يا بيشتر غيبت دارند می توانند برای اطلاع از شرايط خريد خدمت سربازی به مراکز پليس+10 مراجعه کرده تا برای خريد خدمت سربازی اقدام کنند.

معاون وظيفه عمومي استان اعلام كرد: ازابتداي سال 95 تاكنون 7008 نفر براي خريد خدمت سربازي خود مراجعه و به درخواست 6285 نفر از آنان كه واجدالشرايط طرح مذكور بوده اند، رسيدگي شده است.

وي خاطر نشان كرد: طبق اعلام رسمی سازمان وظیفه ی عمومی ناجا، مشمولانی که توانایی پرداخت هزینه‌ی خرید خدمت سربازی را ندارند، می توانند به صورت قسطی، اقدام به خرید خدمت نمایند، لذا برای این امر، متقاضیان در ابتدا می بایست، یک سوم مبلغ جریمه خدمت سربازی را پرداخت نمایند و مابقی به صورت قسط بندی برای آنان تقسیط می شود و در راستای آن می توانند از وام مربوطه استفاده کنند.

اسدي در خصوص مبلغ جريمه خريد خدمت سربازي افزود: كساني كه غيبت آنان از هشت سال بيشتراست با مدرك تحصيلي زير ديپلم (ده ميليون تومان) ديپلم (15 ميليون تومان)فوق ديپلم (بيست ميليون تومان) ليسانس(25 ميليون تومان)فوق ليسانس(30 ميليون تومان)دكتراي عمومي(40 ميليون تومان) و دكتراي تخصصي (50 ميليون تومان) مشمول اين طرح شده و به ازای هر سال غیبت بیشتر از هشت سال 10 درصد به مبلغ پایه نيز اضافه می شود.

اسدي افزود: طبق قانون نظام وظیفه برای خرید خدمت سربازی از مجموع جریمه مشمولین متاهل، پنج درصد و مشمولانی که دارای فرزند هستند، به ازای هر فرزند پنج درصد کسر می شود.

وي افزود: مشمولينی که به علت اخراج و يا ترک تحصيل در دوران دانشجويي، مقطع تحصيلی خود را در دانشگاه به پايان نرسانده اند، تاريخ فراغت از تحصيلات آنها در مقطع قبل برای شروع غيبت محاسبه می شود  و مشمولينی که بيش از 8 سال غيبت دارند با پرداخت جريمه نقدی و يا اقساط، مي‌توانند دراين خصوص اقدام نمايند.

 معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان  ضمن بيان اينكه اضافه خدمت مشمولان غایبي که تا ۲۲ بهمن امسال، خود را برای رفتن به خدمت سربازی معرفی کنند، بخشیده می شوند، افزود: سربازان می توانند با در دست داشتن مدارک شخصی خود به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه و دفترچه اعزام خود را دریافت کنند، در ضمن افرادی که دارای هشت سال غیبت یا بیشتر از آن هستند اگر نخواهند از معافیت جریمه ریالی استفاده کنند، می توانند ۲۲ بهمن ماه امسال خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند و مشمول بخشودگی اضافه خدمت شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: