• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4784-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

دبیر کارگروه اجتماعی فرهنگی برنامه ششم توسعه استان

تورم و نرخ بیکاری تک رقمی از اهداف برنامه ششم توسعه

مدیر مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان تورم و نرخ بیکاری تک رقمی را از دیگر اهداف برنامه ششم توسعه کشور دانست و ادامه داد: در تهیه برنامه ششم توسعه استان، اسناد بالا دستی توسعه استان و اسناد بالادستی ملی نیز باید در تهیه اسناد راهبردی و عملیاتی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "شهناز جهانگیری" در نخستین جلسه کارگروه اجتماعی - فرهنگی برنامه ششم توسعه استان کرمان با بیان اینکه سیاست های کلی برنامه ششم توسعه در 8 فصل و 80 بند توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تبیین و بر اساس آن برنامه ششم توسعه کشور تهیه شده است افزود: برنامه ششم توسعه برنامه ای جامع است که ویژگی های خاصی نیز در آن مورد توجه قرار گرفته است.

دبیر کارگروه اجتماعی - فرهنگی برنامه ششم توسعه استان کرمان بیان کرد: محیط زیست، آب، کسب و کار، توانمندسازی و ... از جمله مواردی است که در برنامه ششم توسعه بر آنها تاکید شده و اگر به آنها توجه لازم را نداشته باشیم در آینده با مشکل جدی مواجه خواهیم بود ضمن آنکه مواردی نیز در این برنامه مورد توجه قرار گرفته است که اگر برنامه ریزی لازم درباره آنها انجام شود، موجب توسعه بیشتر کشور می شوند که گردشگری، میراث فرهنگی، توسعه صنعتی، توسعه معدنی و ... از این جمله است.

جهانگیری گفت: در برنامه ششم توسعه کشور رشد اقتصادی هشت درصد سالانه پیش بینی شده که یک سوم آن باید از محل بهره وری باشد.

دبیر کارگروه اجتماعی فرهنگی برنامه ششم توسعه استان تورم و نرخ بیکاری تک رقمی را از دیگر اهداف برنامه ششم توسعه کشور دانست و ادامه داد: در تهیه برنامه ششم توسعه استان، اسناد بالا دستی توسعه استان و اسناد بالادستی ملی نیز باید در تهیه اسناد راهبردی و عملیاتی مورد توجه قرار گیرد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه در استان کرمان پیش بینی رشد اقتصادی سالانه 8.5 درصدی شده که در این زمینه باید 122 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری طی سال های برنامه ششم در استان صورت پذیرد که 13 درصد این سرمایه گذاری از طریق بودجه عمومی دولت و مابقی از طریق سرمایه های بخش غیردولتی تامین خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: