• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1787-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار کرمان خبر داد:

تشکیل کارگروه اجتماعی و فرهنگی برنامه ششم توسعه استان کرمان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اهمیت برنامه ششم توسعه کشور، عنوان کرد: چشم اندازی برای 1404 پیش بینی شده که اهداف عالیه ای در آن گنجانده شده و برنامه ششم توسعه راهی برای رسیدن به این اهداف است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "حمید ذکاء اسدی" در نخستین جلسه کارگروه اجتماعی - فرهنگی برنامه ششم توسعه استان کرمان با بیان اینگه فاصله زیادی تا رسیدن به اهداف برنامه چشم انداز داریم و برای رسیدن به آن اهداف، برنامه ششم توسعه ظرف اجرای برنامه ها خواهد بود خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه کشور برای اولین بار در ساختار مدیریتی کشور، برنامه ریزی از پائین به بالا مد نظر قرار گرفته است که این مهم باید از سال های قبل نیز مورد توجه قرار می گرفت.

رئیس کارگروه اجتماعی - فرهنگی برنامه ششم توسعه استان کرمان با بیان اینکه تمامی دست اندرکاران و مجریان امور در ستاد مرکزی و صف که در ارتباط مستقیم با مردم هستند، درگیر مسائل برنامه ریزی برنامه ششم توسعه استان شده اند، یادآور شد: در گذشته همیشه گلایه داشته ایم که در مرکز تصمیماتی برای استان ها گرفته می شود که با شرایط آنها تناسب لازم را ندارد اما در حال حاضر برنامه ریزی با حضور افرادی در استان ها انجام می شود که هم شناخت بیشتری داشته و هم از نزدیک با حوزه های مختلف در ارتباط هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر در هر بخش از برنامه‌ریزی برنامه ششم توسعه استان به طور جدی وارد نشویم همه در این رابطه از نظر قانونی و شرعی مسئول خواهیم بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به تشکیل کارگروه اجتماعی و فرهنگی برنامه ششم توسعه استان کرمان اشاره و بیان کرد: کمیته های آموزش عالی، سلامت و ارتقای کیفیت زندگی، علم و فن آوری، آموزش عمومی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ورزش و جوانان، فرهنگ و هنر، بانوان و خانواده و رفاه و تامین اجتماعی در ذیل این کارگروه تعیین و تشکیل شده است.

وی در ادامه به رشد 8.5 درصدی اقتاصدی استان در برنامه ششم توسعه استان و اثرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مناسبی این برنامه عنوان کرد: در استان کرمان با اجرای مثلث توسعه اقتصادی و تعیین معین های اقتصادی؛ بخش های خصوصی و غیر دولتی وارد عرصه توسعه استان شده‌اند.

رئیس کارگروه اجتماعی - فرهنگی برنامه ششم توسعه استان کرمان اقتصاد مقاومتی را اقتصادی مردمی دانست و گفت: امیدواریم با وجود اینکه استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی رتبه برتر کشوری را داشته، طرح هایی را ارائه کنیم که با اتکا به مردم بتوان برنامه ها را پیش برد.

ذکا اسدی در پایان با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید سرمایه های خرد مردمی را وارد عرصه توسعه استان و کشور کند گفت: توسعه به معنای رشد همه جانبه و پایدار است که کار بسیار مهمی به شمار می رود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: