• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-7814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

صدور حکم جالب و خلاقانه توسط قاضی دادگاه عمومی بخش ساردوئیه

غالبا احکام دادگاه‌ها را با جزای نقدی، حبس،شلاق و حکم های این چنینی می‌شناسیم؛ اما گاهی با احکام متفاوتی مثل ارائه مقاله علمی یا دادن گل به همسر برخورد می کنیم که در این راستا رییس دادگاه عمومی بخش ساردوئیه افرادی را که متهم به مشارکت در تخریب اموال به صورت عمدی از طریق تیراندازی با اسلحه بودند را ملزم به تحصیل در مقطع بالاتر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
"ایت قیصری" در تشریح جزئیات این خبر گفت: در بهمن ماه 95 فردی با مراجعه به پاسگاه انتظامی بخش ساردوئیه اعلام می کند افرادی به سمت منزل وی شلیک کرده که منجر به تخریب شیشه های ساختمان شده است.

وی افزود: با طرح شکایت، مامورین به محل حادثه مراجعه و پس از تحقیقات و بررسی های بعمل امده دو متهم در این رابطه شناسایی می شوند.

قیصری افزود: پس از طی مراحل قضائی پرونده به استناد ماده 677 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 75 و مواد 215 و 211 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 حکم به محکومیت هر کدام از متهمین به تحمل ده ماه حبس تعزیری صادر گردید.

این مقام قضائی ادامه داد: اما باتوجه به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نیز عقیده قانون گذار در راستای حبس‌زدایی و نظر به دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، دادگاه اجرای مجازات حبس را مناسب ندانسته و مستنداً به مواد 81،55،54،53،52،51،50،49،48،47،46،37  قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92 حبس نامبردگان را به مدت پنج سال تعلیق می نماید.

رئیس دادگاه عمومی بخش ساردوئیه گفت: به لحاظ مجازات تکمیلی با رعایت ماده 23 قانون مجازات اسلامی ضمن حکم به محکومیت هر کدام از متهمین به منع حمل سلاح به مدت دو سال، متهم ردیف اول را با توجه به اینکه مدرک کارشناسی دارد ملزم به تحصیل در مقطع ارشد و متهم ردیف دوم باتوجه به اینکه دارای مدرک دیپلم است ملزم به تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته مورد علاقه خود می نماید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: