• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-2790-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

کرمان دومین استان از نظر دریافت غرامت بیمه محصولات کشاورزی در کشور

قائم‌مقام صندوق بیمه کشاورزی ایران، استان کرمان را دومین استان از نظر دریافت غرامت بیمه محصولات کشاورزی در کشور اعلام کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدابراهیم حسن‌نژاد عصر امروز 16 آبان ماه در حاشیه سفر به رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته خسارت‌هایی که به باغداران و پسته‌کاران این شهرستان ایجاد شد را به طور کامل مطابق با بیمه نامه‌های خود پرداخت کردیم و ملاک ما بیمه نامه‌ها است.

وی با بیان اینکه بیمه کشاورزی یک بیمه حمایتی است، افزود: امسال در اثر سرما و در اثر تأمین نشدن سرمای زمستانه، گرمازدگی و تگرگ، باغداران شهرستان‌های رفسنجان و انار خسارت دیدند که خسارت آنها در حال بررسی و نهایی شدن می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: بیمه کشاورزی همواره 3 تا 4 برابر حق بیمه‌های دریافتی، خسارت به کشاورزان پرداخت کرده و یک بیمه زیان‌ده می‌باشد و هیچ وقت در مقابل تعهدات خود نسبت به کشاورزان شانه خالی نکرده و نخواهیم کرد.

قائم‌مقام صندوق بیمه کشاورزی ایران در ادامه اظهار کرد: در شهرستان رفسنجان در سال گذشته 52 میلیارد ریال حق بیمه توسط باغداران پرداخت شد که 126 میلیارد ریال غرامت دریافت کردند.

حسن‌نژاد ادامه داد: باغداران شهرستان رفسنجان در سال 94-93 مبلغ 45 میلیارد ریال حق بیمه پرداخت کردند و 140 میلیارد ریال غرامت دریافت کردند، در سال 93-92 مبلغ 37 میلیارد ریال حق بیمه پرداخت کردند و 90 میلیارد ریال غرامت دریافت کردند. در سال 91-90 نیز مبلغ 27 میلیارد ریال حق بیمه پرداخت و 51 میلیارد ریال غرامت دریافت کردند، لذا همیشه پرداختی‌های ما چندین برابر دریافتی‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: در سراسر کشور یک میلیون و 150 هزار کشاورز محصولات خود را بیمه کرده‌اند و بیش از 90 درصد از کشاورزانی که محصول خود را بیمه کرده‌اند از ما غرامت دریافت می کنند.

قائم‌مقام صندوق بیمه کشاورزی ایران، استان کرمان را دومین استان از نظر دریافت غرامت بیمه محصولات کشاورزی در کشور اعلام کرد و گفت: در مورد پسته پنج گزینه مختلف برای پرداخت غرامت داریم، کسانی که حق بیمه بالاتری پرداخت می کنند صندوق بیمه نیز تعهد بالاتری برای آنها خواهد داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: