• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4284-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

پیشنهاد معاون استاندار برای مثبت شدن تراز تجاری استان:

شرط واردات برای بنگاه‌های تولیدی، صادر کردن برخی محصولاتشان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری کرمان با تاکید برآنکه باید جلسات کارگروه توسعه صادرات با حضور صادرکنندگان تشکیل شود تا موانع را شناسایی و در صدد رفع آنها برآیم، گفت: باید شرط واردات برای بنگاه‌های تولید این باشد که مقداری از محصولات تولیدی خود را صادر کنند تا تراز تجاری ما نیز مثبت شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "محمدجواد فدایی" صبح امروز چهاردهمآبان‌ماه در کارگروه توسعه صادرات استان کرمان گفت: باید برای ایجاد سایت تخصصی نمایشگاهی در استان مطالعات و ارزیابی‌های بیشتری صورت گیرد و اگر راه اندازی این سایت تخصصی در کرمان کارشناسی شده باشد، می تواند به نفع تولیدکننده و مصرف کننده باشد.

وی حضور در مجامع بین المللی را مفید دانست و بیان کرد: حضور در نمایشگاه‌های بین المللی مزایای زیادی از جمله افزایش تجربه، شناخته شدن و ... برای ما دارد اما باید با تدبیر وارد مجامع بین المللی شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری کرمان با طرح این سوال که آیا کارگروه توسعه صادرات مفید است؟ تصریح کرد: اگر این جلسات مفید است باید تعداد آنها را بیشتر کنیم.

وی به فواید صادرات و تاثیر آن بر اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: در صورتی می توانیم افزایش تولید داشته باشیم که بتوانیم در بازارهای جهانی نیز حضور یابیم و محصولات خود را صادر کنیم در غیر این صورت چرخ تولید ما به آهستگی می‌چرخید.

فدایی با تاکید برآنکه باید جلسات کارگروه توسعه صادرات با حضور صادرکنندگان تشکیل شود تا موانع را شناسایی و در صدد رفع آنها برآیم، ادامه داد: باید شرط واردات برای بنگاه‌های تولید این باشد که مقداری از محصولات تولیدی خود را صادر کنند تا تراز تجاری ما نیز مثبت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: