• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-987-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

افزایش 55 درصدی گردشگران خارجی روستای میمند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از افزایش 55 درصدی گردشگران خارجی روستای صخره ای میمند شهربابک خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمود وفایی " با اشاره به افزایش تعداد گردشگران داخلی و خارجی روستای صخره ای میمند، افزود: این افزایش 55  درصدی گردشگران نسبت به سالهای گذشته دور از انتظار نبود که خوشبختانه اتفاق افتاد.

وی اظهار کرد: با ثبت جهانی روستای میمند، گردشگران زیادی ازکشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی به ویژه کشور چین به این روستا سفر کرده اند.

وفایی با بیان اینکه ثبت جهانی آثار تاریخی و مناطق گردشگری تاثیر بسزایی در جذب هر چه بیشتر گردشگران دارد، تصریح کرد: ثبت جهانی هر اثر نوعی تبلیغ برای جاذبه های گردشگری آن کشور محسوب می شود که باید در شناساندن هر چه بیشتر این آثار تلاش بیشتری بکار برده شود که در این زمینه بخش خصوصی می تواند راه گشا باشد.

وی به ایجاد زیر ساخت های لازم برای حضور گردشگران در روستای صخره ای میمند اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تا کنون چهار اقامتگاه بوم گردی و یک رستوران سنتی راه اندازی شده و بلدهای محلی و راهنمایان گردشگری آموزشهای لازم را فرا گرفته اند تا نیازهای گردشگران رامرتفع سازند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به افزایش تعداد گردشگران در دیگر مناطق گردشگری استان اشاره و گفت: خوشبختانه ثبت پنج اثر استان کرمان در فهرست میراث جهانی، گردشگری این منطقه را بسیار متحول کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: