• پنجشنبه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4084-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

آیا تراکنش بانکی می‌تواند جلوی فرار مالیاتی را بگیرد؟

مدیر کل امور مالیاتی از تشکیل 421 پرونده بابت تراکنش بانکی در کل استان کرمان از حدود یک سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: 195 پرونده از کل این پرونده‌های تشکیل شده تاکنون هیچ‌گونه سابقه مالیاتی نداشته اند و هم اکنون در دست رسیدگی می‌باشند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد سلمانی" صبح امروز یازدهم آبان‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با محوریت بررسی تراکنش‌های بانکی گفت: سازمان امور مالیاتی از سال 81 تحت عنوان درآمدهای مالیاتی تاسیس شد و مطالبه و وصول مالیات برعهده این سازمان واگذار شد.

وی از آثار زیان بار فرار مالیاتی سخن گفت و عنوان کرد: براساس قانون رسیدگی به تراکنش‌های بانکی یکی از ابزارهای مقابله با فرار مالیاتی می باشد.

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان ادامه داد: افرادی که در اداره امور مالیاتی پرونده دارند و اظهارنامه خود را ارایه داده‌اند ما بررسی می‌کنیم اگر مشکلی در اظهارنامه مالیاتی‌شان وجود دارد، مالیات واقعی را از آنها دریافت خواهیم کرد؛ اما کسانیکه به صورت زیرزمینی فعالیت می‌کنند و پرونده مالیاتی ندارند، ما باید حقه دولت را از آنها گرفته و به خزانه دولت واریز کنیم.

وی رضایتمندی همه را در گرو جلوگیری از فرار مالیاتی دانست و مطرح کرد: ما به دنبال افرادی هستیم که حجم تراکنش‌های مالی آنها بالا است و ما شنبه هر هفته در اداره تراکنش‌های بانکی حضور داریم تا به مشکلات افرادی که اعتراض به مالیات خود دارند، رسیدگی کنیم و حق آنها را می‌دهیم.

سلمانی از تشکیل 421 پرونده بابت تراکنش بانکی در کل استان کرمان از حدود یک سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: 195 پرونده از کل این پرونده‌ها هیچ‌گونه سابقه مالیاتی نداشته اند را شناسایی کرده‌ایم و در دست رسیدگی می‌باشند.

وی با بیان این مطلب که 179 پرونده از 421 پرونده دارای پرونده در سازمان امور مالیاتی بوده‌اند، افزود: تا کنون16 پرونده برای تبعه‌های خارجی(افاغنه) تشکیل داده‌ایم که در چرخه رسیدگی می باشند، همچنین از 421 پرونده 127 پرونده معاف شده‌اند.

مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان اعلام کرد: به دنبال کسانیکه که فعالیت مالی بالایی دارند، هستیم تا عدالت مالیاتی در جامعه اسلامی با دریافت مالیات از آنها پیاده سازی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: برخی از مودیان با کارت های بازرگانی دیگران فعالیت های اقتصادی انجام داده‌اند که به دنبال شناسایی این اشخاص هستیم و به زودی مالیات آنها را اخذ خواهیم کرد.

سلمانی ادامه داد: مراکز خیریه باید زمان ثبت از ما درخواست ناظر دهند و ما گزارشات آنها را از ناظر می‌گیرد معمولا خیریه‌ها از معافیت استفاده می‌کنند کگر اینکه فعالیت آنها شامل معافیت نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: