• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3784-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس خبر داد:

ایجاد شهر سلامت در شیراز

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس با اشاره راه اندازی ایجاد شهر سلامت در شیراز اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که بتوانیم اولین شهر سلامت کشور را در شیراز راه اندازی کنیم که در این راستا پروژه ای با 25 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و در زمینی به وسعت 840 هکتار در حال اجرا می باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "ساسان تاج گردان" شامگاه سه شنبه در نشست تبیین طرح مثلث توسعه و فعالیت اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور مدیران استان فارس تصریح کرد: پس از ابلاغ فرمان مقام رهبری مبنی بر اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور، ساختار استان کرمان با توجه به داشته های ملی و ظرفیت های ویژه؛ بهره ویژه ای از این مهم برده است.
 
وی با اشاره به قطب کشاورزی، معدنی، درمانی استان فارس در کشور تصریح کرد: در سال 95 و بر مبنای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، 11 برنامه عملیاتی کشور برش استانی داده شد ضمن آنکه با توجه به ظرفیت های استان فارس برش های استانی و شهرستانی برنامه های اقتصاد مقاومتی نیز تدوین شد.
 
وی با شاره به ظرفیت های معدنی استان فارس تصریح کرد: در دولت یازدهم و در حوزه معدن شناسایی معادن در سطح استان فارس صورت گرفت و بخش قابل توجهی از این معادن در سطح استان فعال شدند.
 
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس با اشاره به راه اندازی و اجرای پتروشیمی های متعدد در در سطح استان فارس به گردشگری این استان اشاره و افزود: استان فارس بعنوان قطب گردشگری کشور همواره در برنامه های گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته و شاهد رشد فزاینده‌ای در جذب گردشگر خارجی در دولت یازدهم بودیم.
 
تاجگردان با اشاره راه اندازی ایجاد شهر سلامت در شیراز اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که بتوانیم اولین شهر سلامت کشور را در شیراز راه اندازی کنیم که در این راستا پروژه ای با 25 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و در زمینی به وسعت 840 هکتار در حال اجرا می باشد.
 
وی با بیان اینکه دولت با مشکل تامین مالی پروژه ها همواره روبرو بوده که در استان فارس به دنبال سوق دادن تامین مالی پروژه ها به سوی بخش خصوصی و غیردولتی هستیم اظهار کرد: در در استان فارس بخش مهمی از پروژه های زیر ساختی استان به بخش غیردولتی واگذاری شد به طوری‌که تنها در سال 95، 840 میلیارد تومان صرفه جویی منابع صورت گرفت.
 
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس با اشاره به پروژه های ریلی و زیرساختی مهم در استان فارس در دولت یازدهم تصریح کرد: در دولت یازدهم پروژه احداث بزرگراه «شیراز – اصفهان» با سرمایه گذاری 2000 میلیارد تومان کلید زده شد که این مهم سبب کاهش 120 کیلومتری این مسیر خواهد شد.
 
تاجگردان با اشاره به بهره برداری دومین متروی کشور در شیراز در دولت یازدهم اظهار کرد: دولت در تامین منابع مالی بسیار محدودیت داشت اما این پروژه ها که همه در دولت یازدهم صورت گرفته است با منابع غیردولتی و خصوصی صورت گرفت.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: