• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3284-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

اجرای 2 پروژه پتروشیمی در کرمان/کرمان را با سرمایه‌های انسانیش خواهیم ساخت نه دولت

استاندار کرمان گفت: خط صلح گاز ایران به شرق آسیا از استان کرمان عبور می کنند که ظرفیت خوبی برای اجرای پروژه های پتروشیمی در این استان می باشد که در حال حاضر دو پروژه پتروشیمی در در حال اجرا در کرمان داریم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" ظهر امروز نهم آبانماه در حاشیه آیین کلنگ زنی نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی یزدان‌شهر زرند گفت: ایرانیان زیادی در کشورهای مختلف داریم که دارای سرمایه مادی و همچنین صلاحیت‌ها علمی هستند که می توانند به ایران برگردند و ایران را بسازند.

وی با بیان این مطلب که استان کرمان در منطقه خشک جغرافیایی کشور قرار دارد، اظهار کرد:با وجود قرار گرفتن در این موقعیت، 25 درصد باغات کشور در استان کرمان می باشد، همچنین استان کرمان قطب معدنی کشور است.

استاندار کرمان افزود: خط صلح گاز ایران به شرق آسیا از استان کرمان عبور می کنند که ظرفیت خوبی برای اجرای پروژه های پتروشیمی در این استان می باشد که در حال حاضر دو پروژه پتروشیمی در در حال اجرا در کرمان داریم.

وی به تاریخ 6 هزار ساله استان کرمان اشاره کرد و افزود: استان کرمان تنها استانی است که 5 اثر ثبت جهانی در حوزه گردشگری دارد که می توان از این ظرفیت در جهت جذب گردشگر و خلق ثروت در استان کرمان نهایت استفاده را کرد.

رزم‌حسینی با بیان اینکه بزرگترین تونل بادی در استان کرمان است که می توان از آن استفاده کنیم، ادامه داد: با توجه به وجود بیش از 330 روز آفتابی در استان کرمان، ظرفیت بالای در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در این استان وجود دارد و تنها استانی است که 2 هزارمگاوات عقد قرارداد در این زمینه انجام داده است.

وی از ظرفیت های علمی استان کرمان سخن گفت و بیان کرد: 5 هزار عضو هیات علمی و 110 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در استان کرمان وجود دارد، و معتقدیم با داشتن چنین ظرفیتی، می توانیم استان کرمان را با شرکت هایش، سرمایه های انسانی و ...خواهیم ساخت نه با دولت.

استاندار کرمان با تاکید برآنکه توسعه استان کرمان را بر محور دانایی محوری رقم می‌زنیم، بیان کرد: 23 موسسه بزرگ ملی و استانی مسئولیت توسعه استان کرمان را برعهده گرفته اند و همچنین با توجه به اینکه سبک های قدیمی دیگر جوابگو توسعه نیستند بنابراین این مدلی که در کرمان در حال اجرا می باشد، سبک های قدیمی را می شکند.

وی از وحدت رویه همه ارکان استان در جهت توسعه استان سخن به میان آورد و عنوان کرد: در آینده نزدیک در استان کرمان ارزش کارآفرین مساوی با مجاهد خواهد بود.

رزم‌حسینی به اتحاد بین ارکان استان اشاره کرد و افزود: استان کرمان اولین استانی است که 10 نماینده آن با یکدیگر متحد هستند ضمن آنکه از سوی دیگر همه ارکان استان کرمان با وجود سلایق مختلف سیاسی دل در گرو مبارزه با فقر دارند.

وی ادامه داد: امروز در سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ایران با یکدیگر مسابقه دارند و همه دنیا فهمیده است، ایران حرف حقی در برجام زد در حالی که آمریکایی ها در برجام بد عهدی کردند اما کشورهای دیگر که صاحب فرهنگ هستند به تعهدات خود عمل کردند.

رزم حسینی به گشایش های صورت گرفته پس از برجام اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه یک ماه قبل انعقاد قرارد یک میلیارد یوروی در حوزه فولاد با کشور اتریش منعقد شد و همچنین انعقاد قرارداد با شرکت های خارجی برای اجرای پروژه های دیگری در استان کرمان صورت گرفته است.

استاندار کرمان اعلام کرد: اگر نتوانیم بنیه اقتصاد خانوار را تقویت نکنیم در سایر حوزه ها نمی توانیم موفقیت لازم را بدست آوریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: