• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3084-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

توزیع یارانه تحقیر ملت ایران است/ به میزان کافی مشکل داریم با دعواهای سیاسی به مشکلات نیفزاییم

استاندار کرمان تربیت اقتصادی را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: اگر مردم از ما فاصله بگیرند توسعه کشور رقم نخواهد خورد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز در نود و دومین جلسه اقتصاد مقاومتی منطقه پنج (شهرستان کوهبنان) گفت: تفاهمنامه همکاری و مشارکت معین های اقتصادی با ارکان مثلث توسعه اقتصادی در قالب برنامه دوساله در کوهبنان منعقد شد و این قرارداد ما را مقید هواهد کرد که با خدا باید عهد کنیم که در حد بضاعت خود این طرح را در کوهبنان اجرایی کنیم تا این شهرستان منزلت پیدا کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اولین دانشگاهی در کشور است که به وظیفه خود برای توسعه کشور عمل کرده است خطاب به مسئولین مبنی براینکه وقت خود را وقف مردم کنید، ادامه داد: امیدوارم که مسئولین با اراده های آهنین خود توسعه مناطق استان را در حوزه های مختلف رقم بزنند.

استاندار کرمان به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: مدل اقتصاد مقاومتی در استان کرمان مردمی است، اما منکر وجود مشکلات نیستیم.

رزم‌حسینی از عدم مخالفت مقامات کشوری از مدل اقتصاد مقاومتی استان کرمان سخن گفت و بیان کرد: اگر به مردم اعتماد کنیم و مردم را پای کار بیاوریم به نتیجه های مفیدی خواهیم رسید و کشور آباد خواهد شد و نتیجه عدم اعتماد به مردم مهاجرت و عدم رغبت آنها در مشارکت های اقتصادی خواهد بود.

وی تربیت اقتصادی را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: اگر مردم از ما فاصله بگیرند توسعه کشور رقم نخواهد خورد.

استاندار کرمان از پیشرفت بسیار خوب برخی از معین ها اقتصادی مناطق استان کرمان خبر داد و بیان کرد: ظرف یک ماه آینده، برنامه دو سالانه معین ها در جهت اجرای تعهداتشان برای توسعه مناطق مشخص خواهد شد.

وی وحدت رویه را رویکرد اصلی مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان برشمرد و تصریح کرد: وحدت سیاسی بر پایه ولایت و توسعه باید باشد و باید از دعواهای سیاسی دوری کنیم.

رزم‌حسینی منزلتی بالاتر از توسعه و پیشرفت استان ندانست و مطرح کرد: بیکاری، خشکسالی ها، نا امنی های پیرامون کشور، تغییر اقلیم و ... به اندازه کافی مشکل در کشور داریم و دیگر با دعواهای سیاسی به مشکلات اضافه نکنیم.

وی با طرح این سوال که اصلاح طلب یا اصول گرا بودن اما مردم فقیر باشند، آیا برایمان منزلتی دارد؟ اظهار کرد: منزلت کشور و استان در گروی رفاه مردم، کاهش آسیب های اجتماعی و ... می باشد.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که استان کرمان ظرفیت آن را دارد که در همه زمینه ها الگوی کشور شود، ادامه داد: با توجه به اینکه کوهبنان محدودیت های آب و خاک دارد، بنابراین باید قطب تولید گیاهان دارویی کشور شود

وی با تاکید برآنکه توزیع یارانه تحقیر ملت ایران است، مطرح کرد: باید اقدامات ما با تدبیر باشد تا بتوانیم موانع را رفع و توسعه کشور را رقم بزنیم.

رزم‌حسینی  تاکید کرد: مردم را باید پای کار بیاوریم و اگر چنین شود، بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد، ضمن آنکه خطبه های نماز جمعه بر محور ارتقای فرهنگ تلاش و کار باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: