• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2584-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان خبر داد:

معضل بیکاری شهرستان کوهبنان تا 2 سال آینده حل خواهد شد

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان شمار شاغلین شهرستان کوهبنان را 5120 نفر اعلام کرد و تصریح کرد: در این تفاهمنامه پروژه توانمندسازی جامع محلی با اشتغال 362 نفر در قالب 7 طرح، پروژه های سرمایه گذاری شناسایی شده با 62 پروژه توسط بخش خصوصی واشتغال 1000 نفر و پروژه های زیرساختی با تعهد دولت دیده شده است که در یک زمانبندی 2 ساله اجرایی خواهد شد که می تواند کل اشتغال مورد نیاز این شهرستان را تامین کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر"جعفر رودری" صبح امروز در نود و دومین جلسه اقتصاد مقاومتی منطقه پنج (شهرستان کوهبنان) گفت: در یک اقدام ابداعی از سوی استاندار کرمان الگوی مشارکتی مبتنی بر جلب مشارکت بخش غیردولتی و مردمی سازی در استان کرمان و تقسیم استان به مناطق هشتگانه واگذاری هر منطقه به یک معین اقتصاد تاکنون در دو گام در حال اجرا می باشد.

وی با اشاره به وجود 23 معین اقتصادی در سطح استان کرمان اظهار کرد: طبق دستور رییس جمهور الگوی اقتصاد مقاومتی  اجرا شده در استان کرمان، به کل کشور تعمیم داده شد و هم اکنون مدیران سایر استان های کشور از استان کرمان برای استفاده از این تجارب کمک می خواهند.

رودری با بیان اینکه به دنبال تدوین برنامه عملیاتی برای معین های اقتصادی هستیم اظهار کرد: برنامه عملیاتی دو سالانه ای برای معین های اقتصادی استان تدوین خواهد شد تا این معین ها بتوانند مشترکا به یک برنامه تعاملی و اجرایی رسیده و  شاهد یک هم افزایی بین ارکان مهم در مثلث توسعه اقتصادی باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره امضای تفاهنمامه همکاری و برنامه مشارکتی با عملیات دو ساله معین اقتصادی و دستگاه های اجرایی جهت توسعه شهرستان کوهبنان با حضور استاندار کرمان و معین اقتصادی منطقه اظهار کرد: در شهرستان کوهبنان براساس سرشماری سال 95، 924 نفر بیکار وجود دارد و نرخ بیکاری شهرستان 15.22 درصد است.

رودری شمار شاغلین شهرستان کوهبنان را 5120 نفر اعلام کرد و تصریح کرد: در این تفاهمنامه پروژه توانمندسازی جامع محلی با اشتغال 362 نفر در غالب 7 طرح، پروژه های سرمایه گذاری شناسایی شده با 62 پروژه توسط بخش خصوصی واشتغال 1000 نفر و پروژه های زیرساختی با تعهد دولت دیده شده است که در یک زمانبندی 2 ساله اجرایی خواهد شد که می تواند کل اشتغال مورد نیاز این شهرستان را تامین کند.



انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: