• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2284-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

كاشت محصولات آب خواه، خيانت به كشور است

استاندار كرمان خطاب به مردم گفت: باید طبیعت را برای نسل های آینده حفظ کنیم و بگذاریم نسل بعدی نیز از طبیعت لذت ببرد و کاشت محصولاتی که به آب خواهی زیاد نیاز دارند یک خیانت است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، علیرضا رزم حسینی صبح امروز نهم آبان ماه در حاشیه بازدید از مزارع زعفران دشتخاک زرند گفت: با توجه به اینکه استان کرمان با بحران آب مواجه است یکی از راه های نجات استان تغییر الگوی کشت است که در چند سال اخیر تغییر الگوی کشت صورت گرفته است و به سمت کاشت محصولات که آبخواهی کم دارند، رفته ایم.

وی با اشاره به خشکسالی های پی در پی در استان کرمان، بیان کرد: استان کرمان مجبور است که به سمت تولید کالاهلی پربازده و در عین حال کم آب برود که جهاد کشاورزی استان به این سمت گام برداشته است. 

استاندار کرمان تجمیع مزارع را از دیگر راهکارهای استان در جهت افزایش بازدهی محصولات کشاورزی دانست و اظهار کرد: استان کرمان در این راستا گام برداشته است.

وی خطاب به مردم گفت: باید طبیعت را برای نسل های آینده حفظ کنیم و بگذاریم نسل بعدی نیز از طبیعت لذت ببرد و کاشت محصولاتی که به آب خواهی زیاد نیاز دارند یک خیانت است.

رزم حسینی مدیریت منابع آب را یکی از سیاست های دولت نام برد و اظهار کرد: برای تحقق این مهم باید بر روی چاه های مجاز کنتور هوشمند نصب کنیم ضمن آنکه چاه های غیرمجاز را مسدود کنیم.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه عقل گرایی در حوزه کشاورزی حاکم شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: