• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4214-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل صورت گرفت:

برگزاری مانور بیماری MERSدر شهرستان بردسیر

در راستای برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل و با محوریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسیر، امروز هشتم آبان‌ماه مانور بیماری MERS، در این شهرستان اجرا شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، در ابتدا با تشکیل کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه به برنامه‌ریزی‌های لازم به ریاست فرماندار و حضور ادارات ذیربط و طرح موضوع و اخذ تصمیمات لازم صورت گرفت.

بر اساس برنامه‌ای مصوب و با تشکیل جلسات گوناگون سناریو و فرآیند عملیات تدوین و مانور بیماری MERS راس ساعت ۹ صبح امروز برگزار شد.

براساس این گزارش، این مانور با مشاهده دو مورد بیمار مشکوک به مرس در روستای باب شگفت و فعال شدنEOC (ستاد هدایت عملیات بحران) در شبکه بهداشت و درمان آغاز و با تریاژ و اعزام موارد مشکوک و قرنطینه کردن منطقه و بخش های درگیر بیمارستان قائم (عج) این شهرستان، سناریو تمرین و با ارزیابی عملکرد با موفقیت کامل در ساعت ۱۱ صبح روز مذکور خاتمه یافت.

شایان ذکر است که دانشگاه علوم پزشکی مانورهای گسترده و فراگیر در هفته پدافند غیرعامل اجرا کرده است

در حاشیه این مانور دکتر "سید محمد صابری"  دبیر کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی کرمان از اجرای موفق مانور(تمرین) مقابله با تهدیدات بیولوژیک و شیمیایی در شهرستانهای ارزوییه و شهربابک خبر داد.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته و همزمان با اولین روز از هفته پدافند غیرعامل،  مانور(تمرین) مقابله بهداشت و درمان در برابر تهدیدات بیولوژیک در شهرستان ارزوییه برگزار شد که در این تمرین ۱۸ واحد عملیاتی از حوزه های درمانی و بهداشتی شهرستان ارزوییه به تمرین فرآیندها و اقدامات لازم در مواجهه با حوادث زیستی پرداختند.

صابری به تشریح ابعاد و اهداف تمرین مقابله با تهدیدات شیمیایی و با سناریوی انتشار گاز کلرین در شهرستان شهربابک پرداخت و اظهار کرد: این تمرین با مشارکت اورژانس‌های پیش بیمارستانی، بیمارستانی، واحدهای بهداشتی و سایر دستگاه‌های همکار در محور شهربابک - سیرجان و به مدت سه ساعت برگزار شد و گزارش ارزیابان حاکی از دستیابی مطلوب واحدها به اهداف و اجرای مناسب فرآیندهای لازم جهت پاسخ به تهدیدات و حوادث نامتعارف در این دو مانور می باشد.

وی بیان کرد:همچنین نمایشگاه عکس و پوستر به مناسبت هفته پدافند غیر عامل در دانشگاه علوم پزشکی برپا شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: