• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-787-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث کرمان خبر داد:

راه‌اندازی 20 «خانه مسافر» در استان/ صدور مجوز 130 واحد بوم‌گردی

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از راه اندازی 20 خانه مسافر در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
"محمود وفایی" با اشاره به موفقیت اجرای طرح«خانه مسافر» در استان کرمان، افزود: در حال حاضر 20 تقاضای دیگر به منظور راه اندازی خانه مسافر در شهرستان های مختلف استان دریافت شده که در مرحله تکیمل پرونده جهت صدور مجوز قرار دارند.

وی با بیان اینکه هر ساله برتعداد گردشگران داخلی و خارجی استان کرمان افزوده می شود، تصریح کرد: طرح ایجاد خانه های مسافر می تواند از وقوع بحران در بحث کمبود مراکز اقامتی استان در زمان های پیک سفر جلوگیری کند.

وفایی با تاکید بر اینکه تا سال 1392 تعداد گردشگران خارجی استان کرمان حدود 6 هزار نفر بود، تصریح کرد: این تعداد در سال 1395 به بیش از 40 هزار نفر رسید که انتظار می رود تا پایان سال جاری پذیرای 50 هزار گردشگر خارجی در استان کرمان باشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه شرایط مناسبی برای کسب مجوز راه اندازی خانه مسافر فراهم شده است، افزود: تمامی مالکان بخش خصوصی در صورت تمایل می توانند برای تبدیل ملک خود به خانه مسافر به معاونت گردشگری این اداره کل مراجعه تا پس از طی مراحل قانونی و کارشناسی مجوز های لازم صادر شود.

وفایی در پایان از صدور مجوز 130 واحد بوم گردی در استان کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان کرمان مقام نخست راه اندازی واحدهای بوم گردی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: