• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-1690-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

کاهش 11 درصدی طلاق در منوجان

رئیس دادگستری شهرستان منوجان گفت: آمارطلاق درشهرستان منوجان درشش ماهه اول سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل یازده درصد کاهش داشته است .

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "حسین شکوهی‌نسب" با اعلام این خبر اظهار کرد: مشاوره و آموزش قبل از ازدواج  نقش مهمی در تقویت بنیان خانواده دارد و از ضروریات می باشد

این مقام قضایی به موضوع خانواده اشاره نمود و بیان کرد: جامعه سالم در گرو خانواده سالم است و هرگونه بی توجهی به بنیان خانواده و تحکیم آن جامعه را به انحراف می کشاند.

وی به تشریح عوامل متعدد طلاق در جامعه پرداخت و افزود: یکی از عوامل موثر در از هم پاشیدن بنیان خانواده بدبینی زوجین نسبت به یکدیگر می باشد.

 شکوهی نسب عدم توجه و شناخت زوجهای جوان به مبانی کلی خانواده و فلسفه ازدواج و تشکیل خانواده را از دیگر عوامل بروز طلاق در جامعه دانست و عنوان کرد: دخالت نابجای والدین که بعضا درپرونده های قضایی مشاهده می شود نه اینکه به بنیان وتحکیم خانواده کمک نمی کند بلکه باعث فروپاشی خانواده ها می شود .

 وی با اشاره به اینکه  اعتیاد به موادمخدر، زمینه ساز بسیاری ازجرائم است،افزود: بخشی از آمار طلاق مربوط به موادمخدر می باشد.

رئیس دادگستری شهرستان منوجان همچنین نقش سازمان ها و ادارات و نهادهای فرهنگی را در رفع مشکلات و بهبود سازی روابط خانوادگی موثر دانست و گفت: بررسی مشکلات ناشی از طلاق وظیفه یک شخص یا یک سازمان نیست بلکه دستگاههای اجرایی و فرهنگی می توانند نقش سازنده ای دراین امر داشته باشند و یک عزم همگانی را می طلبد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: