• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-1185-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس شورای شهر کرمان خبر داد:

انتخاب شهردار کرمان تا پایان هفته جاری/تاخیر در اعلام رد صلاحیت «سام»، شائبه سیاسی بودن ماجرا را به وجود آورد

رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان انتقاد از اینکه بعد از حدود 40 روز وزارت کشور نظر خود را در خصوص «محمد سام» به شورای شهر کرمان اعلام کرد، ادامه داد: حداکثر تا پایان این هفته و حداکثر اوایل هفته آینده (25 روز از فرجه وقت قانونی شورای برای انتخاب شهردار باقی مانده)، شهردار منتخب شهر کرمان را معرفی خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد فرشاد" شامگاه هفتم دی ماه در جلسه علنی شورای شهر کرمان گفت: طبق قانون شهرهای دارای جمعیتی تا 500 هزار نفر یک نفر و شهرهای که جمعیتی بالای 500 هزار نفر دو نفر به عنوان نماینده به شورای شهرستان معرفی کنند.

وی با بیان این مطلب که شهر کرمان باید دو نماینده به شورای شهرستان معرفی کند، اظهار کرد: «علی اکبر مشرفی» و «زهرا ایرانمنش» به عنوان نمایندگان شهر کرمان در شورای شهرستان انتخاب شدند.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان در ادامه به وضعیت شهردار کرمان پرداخت و بیان کرد: در تاریخ 25 شهریورماه سال جاری «محمد سام» با 8 رای به عنوان شهردار شهر کرمان برای صدور حکم به وزارت کشور معرفی شد اما تا شب گذشته هیچ جوابی از سوی وزارت کشور مبنی بر تایید یا عدم تایید ایشان به شورای شهر کرمان داده نشد.

وی از رد صلاحیت «سام» از سوی وزارت کشور سخن به میان آورد و عنوان کرد: وزارت کشور در روز گذشته به صورت شفاهی رد صلاحیت «محمد سام» را به شورای شهر کرمان اعلام کردند و امروز نامه کتبی آن به شورای اسلامی شهر کرمان ارسال شد.

فرشاد با بیان انتقاد از اینکه بعد از حدود 40 روز وزارت کشور نظر خود را در خصوص «محمد سام» به شورای شهر کرماتن اعلام کرد، ادامه داد: حداکثر تا پایان این هفته و حداکثر اوایل هفته آینده (25 روز از فرجه وقت قانونی شورای برای انتخاب شهردار باقی مانده)، شهردار منتخب شهر کرمان را معرفی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: جای سوال است که چرا شهرداری که از 11 رای ماخذه با 8 رای انتخاب شده و از طریق استانداری به وزارت کشور معرفی شده است، رد صلاحیت شود و به اعتقاد بنده این طولانی شدن جوابیه وزارت کشور شاید شائبه سیاسی بودن این ماجرا را به وجود آورد و اگر مشکلی در انتخاب ایشان بود چرا همان روزهای ابتدایی معرفی، اعلام نکردند.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان درباره دلایل انتخاب «سام» بعنوان شهردار کرمان گفت: سکان شهرداری کرمان به این دلیل به «محمد سام» می خواستیم واگذار کنیم که وی سوابق اجرایی و علمی لازم در زمینه شهرداری را داشت و به اعتقاد اکثریت شورا یک گزینه مناسب برای شهرداری کرمان بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سرپرست شهرداری ممکن است به عنوان شهردار انتخاب شود؟ ادامه داد: موسوی سرپرست فعلی شهرداری کرمان یکی از کارکنان شریف شهرداری هستند و انتخاب شهردار باید اتفاق آرا انجام می شود.

فرشاد با اشاره به اینکه ممکن است افراد غیر از لیست قبلی نیز مورد بررسی قرار گیرد، بیان کرد: نقاط قوت و ضعف افراد را بررسی خواهیم کرد و ظرف چند روز آینده شهردار کرمان انتخاب خواهد شد.

"علی بهرامی" نایب رییس شورای شهر کرمان نیز در این جلسه گفت: وزارت کشور فقط اعلام کرده است که شهرداری «محمد سام» به صلاح نیست اما بیان نکرده است که به صلاح چه کسی نیست، مردم یا ؟؟؟


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: