• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-1290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

بیش از ۳۸.۸ درصد جمعیت رفسنجان اضافه وزن دارند

مدیر گروه سلامت و خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه پیش زمینه همه بیماریها و سرطانها چاقی است، گفت: بررسی ها نشان می دهد که در نیمه نخست امسال بیش از ۳۸.۸ درصد جمعیت رفسنجان اضافه وزن دارند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر پروین نخعی عصر امروز 6 آبان ماه در کمیته امنیت و سلامت خانواده رفسنجان اظهار کرد: سعی کرده ایم با ارایه آموزشهای لازم و اطلاع رسانی به دانش آموزان و جمع آوری فست فود، چیپس و پفک، ساندویچ و آبمیوه از بوفه های مدارس رفسنجان به سمت ترویج فرهنگ مصرف غذاهای سالم در مدارس پیش رویم.
وی خاطرنشان کرد: درسال ۹۳_۹۴ با بررسی نمونه خون دانش آموزان رفسنجانی مشخص شد که ۱۱ درصد آنها به چاقی مبتلا هستند که رتبه دوم در کشور را بعد از شهرستان شوشتر دارد.
مدیر گروه سلامت و خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه پیش زمینه همه بیماریها و سرطانها چاقی است، گفت: بررسی ها نشان می دهد که در نیمه نخست امسال بیش از ۳۸.۸ درصد جمعیت رفسنجان اضافه وزن دارند و بیش از ۲۶ درصد جمعیت این شهرستان به چاقی مبتلا هستند.
نخعی افزود: با کمک شهرداری باید پیست دوچرخه سواری ایجاد شود تا مردم اوقات فراغت را به این ورزش مفید بپردازند.
وی پیشنهاد کرد: کمیته سلامت شهروندی در شهرداری ایجاد شود تا نقاط بلااستفاده در این شهر به سمت سلامت محوری سوق داده شود که این امر موجب افزایش نشاط و سلامتی در بین مردم خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: