• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-2714-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : تولیدی

ماجرای توسعه تكيه حضرت ابوالفضل (ع) در حریم قلعه دختر چیست؟

مدير روابط عمومي و امور فرهنگي اداره كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان گفت: تكيه حضرت ابوالفضل (ع) جنب قلعه دختر كرمان حدود 15 سال پيش احداث شده و به تازگی هیچ گونه ساخت و ساز و یا آسیبی به عرصه و حریم این قلعه تاریخی صورت نگرفته است.

"محمد مهدي افضلي" در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، با اشاره به انتشار برخي اخبار در رسانه ها در خصوص توسعه تكيه حضرت ابوالفضل(ع) در حریم قلعه دختر و آسیب دیدگی بخشی از دیواره های این قلعه تاریخی، افزود: به تازگي هيچگونه ساخت و سازي در راستای توسعه اين تكيه انجام نشده و صرفا در دهه نخست ماه محرم اقدام به كاشت تعدادي تنه خشکیده درخت خرما و نصب پرچم و المانهاي ويژه اين ايام شده كه طبق روال هر ساله پس از ماه محرم و صفر برچيده خواهند شد.

وي با بيان اينكه اين اقدامات هرساله در ايام محرم و صفر در اطراف تكيه فوق الذكر صورت مي گيرد، اظهار كرد: تا اين لحظه هيچ گونه گزارشي مبني برتوسعه فيزيكي تكيه مذكور وگسترش فضاي سازه اي آن توسط يگان حفاظت ميراث فرهنگي استان کرمان اعلام نشده است و هر گونه فعاليتي در اطراف حريم قلعه دختر و یا سایر بناهای و محوطه های تاریخی استان به صورت شبانه روزي رصد مي شود.

مدير روابط عمومي و امور فرهنگي اداره كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه در حال حاضر كاوشهاي باستانشناسي قلاع دختر و اردشير در حال انجام است، تصريح كرد: پس از پايان اين كاوشها و تامين اعتبارات مورد نياز كار مرمت اين قلعه تاريخي آغاز مي شود.

وي با بيان اينكه هنوز خانه ها و مكانهایی در حريم قلعه دختر وجود دارند، افزود: همزمان با اغاز مرمت قلعه دختر با همكاري سایر ادارات و نهادها اين قبيل بناها نيز تعيين تكليف مي شوند.

افضلي با تاكيد براينكه در آینده نزدیک دكل هاي مخابراتي واقع در بلنداي قلعه دخترکرمان برچيده خواهند شد، خاطرنشان كرد: اخيرا صورتجلسه اي در همين رابطه در استانداري كرمان به امضاء ادارات و نهادهای مختلف رسيده كه براساس آن با پيگيري استانداري، ميراث فرهنگي، شهرداري و همكاري ساير نهادهاي مرتبط، دكل هاي مخابراتي واقع در حريم اين قلعه برچيده مي شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: