• سه شنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-287-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور نماینده دفتر مقام معظم رهبری صورت گرفت:

افتتاح 11 پروژه فرهنگی مذهبی در استان کرمان

ظهر امروز 11 پروژه فرهنگی مذهبی در شهرستان‌های کهنوج، منوجان، ریگان، فهرج، نرماشیر، شهربابک و کرمان با سرمایه گذاری حدود 1.1 میلیارد تومان به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شدند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " علیرضا رزم‌حسینی" پیش از ظهر امروز دوم آبان ماه در آیین افتتاحیه 11 پروژه فرهنگی مذهبی برکت به صورت ویدئو کنفرانس همزمان با 200 طرح کشوری گفت: بنیاد برکت در استان کرمان مخصوصا در جنوب استان کرمان اقدامات بسیار خوبی در حوزه احداث مساجد، مدارس و خانه عالم انجام داده است.

وی با بیان این مطلب که امروز چالش کشور ما معیشت مردم است، اظهار کرد: خوشحالیم که در دولت تدبیر و امید مدلی در شهرستان قلعه‌گنج اجرا کرده‌ایم که این طرح مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

استاندار کرمان با اشاره به تقسیم بندی استان کرمان به هشت منطقه اقتصادی، تصریح کرد: استان کرمان به هشت منطقه اقتصادی تقسیم و هر منطقه را به یک موسسه بزرگ اقتصادی واگذار کردیم تا با اقدامات خود، توسعه و پیشرفت منطقه را رقم زند.

وی بیان کرد: بنیاد برکت معین اقتصادی شهرستان راور شده است و این بنیاد در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان راور گام برداشته است و با توجه به شناختی که از بنیاد برکت داریم، مطمئنیم که در آینده شاهد پیشرفت شهرستان راور خواهیم بود.

به گزارش ایسنا در این آیین حجت الاسلام والمسلمین " امان‌الله علیمرادی" نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اقامه نماز، پرداخت ذکات و امر به معروف و نهی از منکر سه رکن اصلی زندگی، دینی و الهی است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: بنیاد برکت در امر برپایی نماز اهتمام دارد، همچنین ذکاتی که پرداخت می شود، بازگشت آن به طرح‌های اقتصادی  است و باعث مقاوم سازی اقتصاد کشور خواهد شد.

آیت‌الله محمدی گلپایگانی نماینده دفتر مقام معظم رهبری نیز در این آیین خطاب به مسئولین استان کرمان گفت: از فرصتی که برای خدمت به مردم ایجاد شده است، حداکثر استفاده را کنید.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی بنیاد برکت کارهای خوبی در کشور در حال انجام دارد که این بنیاد از برکت مقام معظم رهبری است.

به گزارش ایسنا؛ در این آئین دو پروژه فرهنگی مذهبی در شهرستان‌ کهنوج، یک پروژه در منوجان، یک پروژه ریگان، یک پروژه در فهرج، یک پروژه در نرماشیر، دو پروژه فرهنگی مذهبی در شهربابک و سه پروژه در کرمان با سرمایه گذاری حدود 1.1 میلیارد تومان افتتاح شد.

قابل ذکر است که بنیاد برکت در استان کرمان در 14 طرح اقتصادی با حجم کل سرمایه گذاری 201 میلیارد تومان و ایجاد ظرفیت اشتغال 3 هزار و 733 نفر مشارکت داشته است، به‌گونه‌ای که 35 مدرسه با 187 کلاس درس با حجم سرمایه گذاری 16 میلیارد تومان مورد اقدام قرار گرفته است که تا کنون 25 مدرسه آن تکمیل و به بهره برداری رسیده اند.

برمبنای این گزارش ساخت 22 مسجد با حجم سرمایه گذاری 2.2 میلیارد تومان مورد اقدام بنیاد برکت قرار گرفته است که تا کنون 11 مسجد به بهره‌برداری رسیده است، همچنین تکمیل حوزه های علمیه و احداث خانه‌های عالم، اجرای پروژه های آبرسانی، حمایت از اقشار محروم در سراسر استان و ... در برنامه کاری بنیاد قرار دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: