• دوشنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-186-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی وزیر بهداشت:

به دنبال چسبندگی دانشجویان با فرهنگ ایرانی اسلامی هستیم/راه‌اندازی کانون موسیقی در دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت با بیان اینکه دانشگاه ها باید یک کانون موسیقی داشته باشند و این کانون ایجاد خواهد شد، گفت: آیین نامه و شیوه نامه فعالیت این کانون ها در حال تدوین است و معاونت های فرهنگی دانشجویی بر کار آنها نظارت خواهند داشت.

 به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "محمدرضا فراهانی" در نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: برای بهره وری هر چه بیشتر باید همه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پردیس قرار گیرد.

 وی در این نشست یکی از نکات مثبت دانشگاه علوم پزشکی کرمان را برقراری ارتباط مناسب مسئولان دانشگاه با دانشجویان عنوان کرد و گفت: در نشستی که با دانشجویان داشتم آنها اذعان می کردند که رئیس دانشگاه در همین مدت کوتاهی که قبول مسئولیت کرده نشست هایی را با شورای صنفی و تشکل ها داشته و این از رموز موفقیت دانشگاه است.

 وی یکی از رموز موفقیت روسای دانشگاه ها را ارتباط مناسب با دانشجویان عنوان کرد و گفت: گاهی اوقات در برخی از دانشگاه دانشجویان به سختی می توانند با مسئولان ارتباط برقرار کنند و به نوعی محدود هستند.

 فراهانی با برشمردن فعالیت های حوزه فرهنگی، اظهار کرد: هدف غایی همه ما  تعالی فرهنگی و اینکه دانشجو چسبندگی و آغشتگی با فرهنگ ایرانی اسلامی داشته باشد.

 معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه دانشگاه ها باید یک کانون موسیقی داشته باشند و این کانون ایجاد خواهد شد، گفت: آیین نامه و شیوه نامه فعالیت این کانون ها در حال تدوین است و معاونت های فرهنگی دانشجویی بر کار آنها نظارت خواهند داشت.

 وی توجه به هنر در حوزه دانشجویی و فرهنگی را یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: به هنر باید توجه کنیم و از ظرفیت های هنری در دانشگاه ها باید استفاده کنیم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست دانشجویان را اعضا و شاکله های دانشگاه عنوان کرد که دانشگاه وظیفه آموزش به آینده سازان مملکت را دارد.

دکتر حمید رضا رشیدی نژاد با اشاره به مشکل کمبود خوابگاه دانشجویی گفت: این دانشگاه با کمبود فضا برای اسکان دانشجویان روبروست.

 وی همچنین به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: انتظار داریم تامین منابع مالی زیر ساخت های خوابگاهی از سوی وزارت بهداشت مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: