• شنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-1987-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

معاون میراث فرهنگی کرمان در گفت‌وگو با ایسنا خبر داد:

ثبت ملی کنسولگری انگلیس در کرمان/آغاز عملیات تجهیز بزرگ‌ترین خانه خشتی جهان به عنوان هتل سنتی

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان درباره روند بازسازی کنسولگری انگلیس افزود: در این پروژه باید دو کارِ ثبت ملی و مرمت و بازسازی انجام می شد که خوشبختانه ثبت اثر در فهرست میراث ملی یک هفته قبل انجام و نامه آن به استانداری و دستگاه های مربوطه ابلاغ شده است.

"حمید روحی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر درباره آخرین وضعیت مرمت خانه حاج آقاعلی رفسنجان اظهار کرد: مرمت این بنا تمام شده و اخیرا سرمایه گذار کارهای تجهیز بزرگ ترین خانه خشتی جهان را به عنوان هتل سنتی آغاز کرده است.

وی درباره افتتاح این پروژه با حضور مقامات کشوری بیان کرد: با توجه به اینکه خانه خشتی حاج آقاعلی از پروژه های بزرگ و با اعتبار خوب و تاثیرگذار در حوزه زیرساخت و فضاهای اقامتی استان و شهرستان رفسنجان است، با حضور مسوولان ارشد کشوری افتتاح خواهد شد.

روحی در ادامه درباره روند بازسازی کنسولگری انگلیس افزود: در این پروژه باید دو کارِ ثبت ملی و مرمت و بازسازی انجام می شد که خوشبختانه ثبت اثر در فهرست میراث ملی یک هفته قبل انجام و نامه آن به استانداری و دستگاه های مربوطه ابلاغ شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: طرح مرمت کنسولگری نیز تهیه و کار مرمت و استحکام بخشی در حال انجام است که با توجه به قرارداد، طی دو سه ماه آینده تمام و احتمالا تبدیل به موزه می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: