• شنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-2486-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد:

کرمان بهترین مکان برای برپایی اردوهای دانش آموزان اروپایی/تعیین اضافه کاری مسوولان کانون‌های فرهنگی

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به وجود بناهای تاریخی، صنایع دستی و فرهنگی ویژه، استان کرمان بهترین مکان برای برپایی اردوهای دانش آموزی بخصوص دانش آموزان اروپایی است.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علی رمضانی" در گردهمایی کارشناس مسئولان و کارشناسان فرهنگی هنری و مدیران کانون های فرهنگی تربیتی ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان گفت: مدیران کانون های فرهنگی و تربیتی نقش موثر و مفیدی در اصلاح برنامه هاو فعالیت های این کانون ها دارند و باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا مسیر فعالیت ها و برنامه کانون های فرهنگی تربیتی در راستای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی تسهیل شود.

وی اظهار کرد: قرار نیست کانون فقط کار پرورشی و تربیتی انجام دهد و اگر دانش آموزان برای شرکت در کلاس مکانیک به مدرسه آمدند و در نماز جماعت کانون شرکت کردند این کار تربیتی آموزشی مفید و موثر است.

رمضانی با اشاره به ظرفیت های متنوع و مختلف کانون های فرهنگی تربیتی تصریح کرد: اگر این ظرفیت ها شناسایی و از آنها استفاده مفید و موثر شود، کانون های فرهنگی تربیتی سرمایه دارترین بخش آموزش و پرورش هستند.

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش بر درآمد زایی در کانون های فرهنگی تربیتی و راه اندازی بازارچه های فروش اثر های هنری و تجسمی دانش آموزان تاکید کرد و تاکید کرد: باید اجازه داده شود تا سازمان دانش آموزی هر استان بتواند با استفاده از ظرفیت کانون های فرهنگی تربیتی کار فرهنگی و فعالیت تشکیلاتی انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به وجود بناهای تاریخی، صنایع دستی و فرهنگی ویژه ، استان کرمان بهترین مکان برای برپایی اردوهای دانش آموزی بخصوص دانش آموزان اروپایی است.

رمضانی بر تعامل و هم افزایی در بخش های مختلف آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: تعامل، هماهنگی و هم افزایی لازمه تحقق اهداف فرهنگی، تربیتی و آموزشی در هر کشور است زیرا تضاد و ناهماهنگی مانع از تحقق این اهداف می شود.

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به کانون ها در راستای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی دارد و بزودی حق مدیریت و اضافه کار مسوولان کانون ها برقرار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: