• دوشنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1986-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان:

سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی یکی از کلیدهای رفع بحران بیکاری کشور

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با اشاره به افزایش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در کشور گفت: سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی یکی از کلید های اساسی در اشتغالزایی جوانان تحصیلکرده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "محمدجواد آروین"  در آیین استقبال از دانشجویان نورورد دانشگاه عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل تثبیت نشدن کامل جایگاه انقلاب و از طرفی وقوع جنگ تحمیلی، کشور با کمبود نیروی متخصص و تحصیلکرده مواجه شد تا جایی که از نیروهای انسانی سایر کشورها در زمینه هایی مانند پزشکی استفاده شد.

آروین به گسترش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دهه دوم و سوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: امروزه نیاز کشور به نیروی متخصص و کارامد در  دانشگاه های کشور تامین می شود.

وی از گسترش بی رویه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سال های گذشته انتقاد و تصریح کرد: وقتی رشد کمی دانشگاه از یک حد خارج شود قطعا به آموزش لطمه زیادی خواهد زد و با فارغ التحصیلان بیکار مواجه می شویم.

رییس  دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته  با استقبال از اصلاح سیاست ها در وزارت علوم، تحقیقات و فنناوری تاکید کرد: در سال های اخیر، رشد کمی دانشگاه ها متوقف شده است و دانشگاه ها در مسیر رشد کیفی  گام برمی دارند.

وی با بیان اینکه امروز با بحران بیکاری فارغ التحصیلان روبرو هستیم اذعان کرد: سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی یکی از کلید های اساسی در رفع بحران بیکاری و اشتغال زایی جوانان تحصیل‌کرده است.

 آروین گفت: در شرایط کنونی دانشگاه‌ها باید به سمت رشد و توسعه کیفی حرکت کنند و دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با توجه به امکانات زیربنایی آموزشی، پژوهشی و اداری به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا در زمینه ارتقای کیفیت پیشتاز است.

 رییس  دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته  نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه را  یک به پنج اعلام کرد که در کمتر دانشگاهی این نسبت وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: