• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-1990-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد:

وصول بیش از 32 میلیارد ریال مطالبات معوق بانکها در رفسنجان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: وصولی مطالبات بانکها در رفسنجان در سال گذشته حدود 9 میلیارد ریال بوده است در صورتی که در شش ماهه امسال به 32 میلیارد و 726 میلیون ریال رسیده یعنی افزایش چهار برابری وصولی معوقات بانکها را در این شهرستان داشته ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رضا طالبی زاده" عصر امروز 18 مهرماه در حاشیه نشست با سردفتران اسناد رسمی و ازدواج و طلاق رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ساختمان جدید اداره ثبت اسناد رفسنجان 60 درصد پیشرفت دارد و اگر بتوانیم باقیمانده تخصیص را از سازمان مدیریت بگیریم، می توانیم تا پایان امسال از آن بهره برداری کنیم و مشکل مردم و همکارانمان را حل کنیم.

وی به بازدید خود و امام جمعه رفسنجان از روند احداث این ساختمان اشاره و بیان کرد: ساختمان جدید اداره ثبت رفسنجان با 1600 مترمربع زیربنا، 2 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار دارد که تاکنون 1 میلیارد و 600 میلیون آن تخصیص داده شده و اگر تا پایان سال مابقی بودجه آن تخصیص یابد ساختمان به بهره برداری می رسد.

وی هدف دیگر از سفر خود به رفسنجان را نشست با سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق دانست و گفت: با برگزاری این نشست اگر مشکلاتی در روند کاری خود دارند بررسی می کنیم و نظرات آنان را توجه می کنیم و مواردی که قابل حل باشد رفع می کنیم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خاطرنشان کرد: اداره ثبت رفسنجان جزو ادارات خوب ما است و همکاران ما عملکرد بسیار خوبی دارند، هم امام جمعه رفسنجان از این همکاران تعریف می کردند و هم مردم از آنان راضی بودند.

طالبی زاده با بیان اینکه در وصولی مطالبات بانکها در رفسنجان نسبت به شش ماه سال گذشته افزایش چشمگیری داشتیم، افزود: وصولی مطالبات بانکها در رفسنجان در سال 95 حدود 9 میلیارد ریال بوده است در صورتی که در شش ماهه امسال به 32 میلیارد و 726 میلیون ریال رسیده یعنی افزایش چهار برابری وصولی معوقات بانکها را داشتیم.

وی ادامه داد: درآمد اجرا نیز در این شهرستان در شش ماهه اول 95 یک میلیارد و 136 میلیون ریال بوده که این میزان در شش ماهه اول امسال به 3 میلیارد و 316 میلیون ریال رسیده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان عنوان کرد: مطالبات مهریه نیز موضوعی بود که قانون برنامه ششم برای ادارات ثبت تکلیف کرد که در شش ماهه اول سال گذشته 3 پرونده مطالبه مهریه در رفسنجان داشتیم در حالی که این رقم در مدت مشابه سال جاری به 40 پرونده رسیده است که البته طبق قانون مطالبه مهریه باید الزاماً از طریق ادارات ثبت انجام گردد.

طالبی زاده همچنین با بیان اینکه وضعیت ما به لحاظ قانون حدنگار و کاداستر نسبت به دیگر استانها بهتر است که این موضوع نتیجه همکاری ادارات مرتبط است، تصریح کرد: بیش از یک سوم از ثبیت مالکیت اراضی دولتی به استان کرمان تعلق دارد و سهمیه امسال رفسنجان 40 هزار هکتار بوده که تنها در شش ماه نخست امسال 48 هزار و 274 هکتار ثبیت شده که بیش از سهمیه بوده و جای تقدیر دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: