• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-8114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

خانواده ها فعاليت فرزندان در فضاي مجازي را كنترل كنند

  رئيس پليس فتا استان کرمان گفت: خانواده ها بايد نظارت دقيقي روي استفاده فرزندان از فضاي مجازي داشته باشند.

 به گزارش گروه دریافت ایسنا منطقه کویر، سرهنگ امين يادگارنژاد  گفت: رهبر معظم انقلاب(مدظله العالي) فرموده اند امروزه فضاي مجازي از فضاي حقيقي نيز گسترده تر است. با رشد روز افزون فضاي اينترنتي و براي صرفه جويي در وقت و هزينه شاهد افزايش كاربران فضاي مجازي هستيم.

وي افزود: فضاي مجازي داراي تهديدات زيادي است و زمينه ارتكاب به برخي از جرايم را فراهم مي كند. از جمله اين تهديدات ميتوان به گرايش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر وتجاوز به حريم خصوصي افراد با انتشار برخي تصاويراشاره نمود.

رئيس پليس فتا استان کرمان با بيان اينكه عدم نظارت خانواده ها بر فرزندان مشكلاتي را ايجاد مي كند، اظهار داشت:فرزندان به صورت خواسته يا ناخواسته با مطالبي برخورد مي كنند كه در نگرش آن ها تاثيراتي خواهد داشت.

وي ادامه داد: براساس آمار 68 درصد طلاق ها بر اثر ارتباط يكي از زوجين با جنس مخالف است كه نياز است خانواده ها يك سبك زندگي سالم را انتخاب كنند.

سرهنگ يادگارنژاد افزود: نيازمندي هاي فرزندان را بايد شناسايي كرد و خانواده ها متناسب با سن فرزندان را به عضويت در كانال هايي در آورند و استفاده قانونمند از فضاي مجازي در يك چارچوب خاص تحت كنترل قرار گيرد.

وي به آمار مربوط به جرايم فضاي مجازي اشاره كرد و گفت: 28در استان كرمان درصد جرايم به برداشت هاي اينترنتي غيرمجاز، 18 درصد به كلاهبرداري هاي اينترنتي، 16 درصد به جرايم اخلاقي، 12 درصد به هتك حيثيت افراد و 26 درصد به ساير جرايم مربوط مي شود.

رئيس پليس فتا استان تاكيد كرد: با توجه به  اينكه خريدها از فروشگاه هاي اينترنتي افزايش پيدا كرده است اما مردم در اين زمينه هوشياري به خرج نمي دهند و زمينه كلاهبرداري ها را فراهم مي كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: