• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1884-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

میرزائی اعلام کرد:

ایجاد ۵۳۰۰ شغل در استان کرمان طی سال جاری

 مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمان، گفت: در سال جاری تاکنون 5 هزار و 300 شغل در استان ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، وحید میرزائی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان افزود: دولت برای ایجاد  970 هزار شغل در سال جاری برنامه ریزی کرده است که حداقل شغلی که باید در استان ایجاد شود، 34 هزار شغل است.

وی گفت: 10 درصد اشتغالی که در سال جاری باید در استان کرمان ایجاد شود از محل طرح کارورزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است.
میرزایی اظهار کرد: عدم ابلاغ به موقع اعتبارات در شش ماه اول امسال موجب کندی روند ایجاد اشتغال شده بود که در شش ماه دوم این کمبودها مشخص شده و سهمیه هر شهرستان به آن ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه امسال ملاک ارزیابی مدیران و فرمانداران موضوع اشتغال خواهد بود، گفت: در کنار فرمانداری ها باید یک تیم مشاوره قوی نیز به کار گرفته شود و دانشگاه ها نیز درگیر کار شوند.

میرزایی ادامه داد: پیش بینی می شود که تا پایان سال جاری منابع بسیار زیادی به سمت استان سرازیر شود و اگر از هم اکنون برنامه ریزی نداشته باشیم، دچار مشکل خواهیم شد.

وی تاکید کرد: فرماندار در هر شهرستان محور اصلی کار در حوزه اشتغال قرار گرفته و برنامه زمان بندی نیز تدوین شده است.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان، گفت: در سال جاری سهمیه سه هزار و 240 نفری برای استان در اجرای طرح کاج (کارانه اشتغال جوانان) تعیین شده است.

محمدرضا جهانگیری افزود: بر اساس تجربه های جهانی و کشوری 70 درصد افرادی که به عنوان کارورز در دستگاه ها طرح کارورزی را می گذارند، در این کارگاه ها مشغول به کار می شوند.

وی بیان کرد: تاکنون 11 هزار نفر در طرح کارورزی استان کرمان ثبت نام کرده اند و 588 واحد پذیرنده نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند که باید تعداد واحدهای پذیرنده افزایش یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز گفت: کیفی سازی کاریابی ها یکی از اهداف این اداره کل است تا این کاریابی ها به جایگاه اصلی خود دست یابند.

رضا اسماعیلی افزود: طرح ملی «روستا تعاون» نیز به منظور فعال تر کردن روستائیان و عشایر در تولید و اشتغال در استان کرمان اجرائی شده است.

در این نشست گزارشی از اقدامات و فعالیت های شرکت های کاریابی ارائه شد و مورد بررسی قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: