• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1686-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

رییس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی خبرداد:

برگزاری کارگاه آموزشی"نقش واحد تحقیق و توسعه" در توسعه صنایع

رییس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی گفت: کارگاه آموزشی نقش "واحد تحقیق و توسعه" در توسعه صنایع توسط واحد ارتباط با صنعت دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در کلینیک آموزش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان برگزارشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر مسعود ترکزاده ماهانی با اعلام این خبر افزود: در کارگاه آموزشی  نقش واحد "تحقیق و توسعه" ( D&R ) در توسعه صنایع  جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت­های صنعتی و دانش بنیان شرکت کردند.

به گفته وی در این کارگاه موضوعاتی شامل: سطوح مختلف فعالیت­های پژوهشی و فناوری؛ تکنولوژی و R&D ، نسل­های مختلف و روش کلی ارزیابی R&D ، استانداردگذاری و استاندارد سازی، انواع ساختارهای واحدهای R&D ، تفاوت مدیریت تحقیقات و توسعه و روش­های سازمانی اکتساب خارجی تکنولوژی توسط دکتر مسعود رضایی زاده مدیر واحد ارتباط با صنعت دانشگاه ارائه شد.

رییس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی عنوان کرد: پیرو تفاهم نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی فی مابین دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و "سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان"، "کلینیک آموزش و فناوری" راه اندازی شد.

ترکزاده ماهانی گفت: این ایده یک الگوی جدید برای ارتباط صنعت و دانشگاه است و برای اولین بار در کشور در حال اجرا است.رییس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی هدف از راه اندازی کلیلنیک یادشده را توسعه روابط مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی و واحدهای صنعتی و افزایش صادرات محصولات دانش­ بنیان عنوان کرد

وی از کارگاه های  تکنیک­های فروش موفق در  رکود اقتصادی، تحقیقات بازاریابی و پیش بینی فروش و تقاضای بازار، برندسازی و  مدیریت استراتژیک برند، آشنایی با فرآیند استانداردسازی یافته­های پژوهشی و محصولات برای ارائه در کلینیک آموزش و فناوری نام برد.

به گفته وی، اصول و فنون مذاکرات تجاری، کمپین­های تبلیغاتی و ارتباطات یکپارچه بازاریابی، راهکارهای حضور موثر در نمایشگاه­ها با رویکرد توسعه کسب و کار و آشنایی با روش­های نوین جذب سرمایه­گذار از دیگر کارگاه های آموزشی تخصصی در نظر گرفته شده این مرکز هستند.

ترکزاده ماهانی استقبال رو به افزایش صنایع از این دوره­ ها را نشانه موفقیت این روش در ارتباط بین صنایع و دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد:  دفتر ارتباط با صنعت از نظرات و همکاری اعضا هیات علمی در برگزاری و توسعه بیشتر فعالیت های "کلینیک آموزش و فناوری"  استقبال می­ کند.

یادآور می شود، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در ۲۷ کیلومتری شهر کرمان و در انتهای هفت باغ علوی و نزدیک شهر تاریخی ماهان واقع است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: