• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-7514-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کرمان:

تصادفات بیشترین عامل مصدومیت‌ در کودکان و نوجوانان کرمانی است/3 هزار و 51 بیمار و مصدوم در رده سنی کودک و نوجوان در نیمه اول سال ۹۶

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کرمان، تصادفات را عامل اصلی مصدومیت‌ در کودکان و نوجوان دانست و اعلام کرد: در 6 ماهه اول سال جاری 3 هزار و 51 نفر مصدوم و بیمار در رده سنی کودک و نوجوان از اورژانس‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان خدمات اورژانس دریافت نموده اند.

دکتر "سید محمد صابری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، ضمن گرامیداشت هفته کودک، گفت: در 6 ماهه اول سال جاری 3 هزار و 51 نفر مصدوم و بیمار در رده سنی کودک و نوجوان از اورژانس‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان خدمات دریافت کرده اند.  

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کرمان مصدومیت یک هزار و 841 نفر از این عزیزان را ناشی از حوادث ترافیکی دانست و اظهار کرد: یک هزار و 210 نفر از  کودکان و نوجوانان به دلیل بیماری‌های قلبی، تنفسی، مسمومیت، تشنج و... از خدمات اورژانس بهره مند شده‌اند.

وی با اشاره به مقایسه آمار 6 ماه اول سال جاری با مدت مشابه سال گذشته، افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، تعداد مصدومان این رده سنی 18 درصد افزايش یافته و میزان فوتی در این مصدومان خوشبختانه 70 درصد کاهش یافته است.

صابری در پایان به لزوم توجه جدی خانواده ها به امر ایمنی کودکان به ویژه استفاده از صندلی کودک در خودرو و در زمان رانندگی و همچنین بستن کمربند ایمنی در گروه سنی نوجوان تأکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: