• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-4714-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : پوششی

رییس شورای اسلامی شهر کرمان مطرح کرد:

روند صدور حکم شهردار کرمان، طبق روال قانونی

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس و سایر اعضای شورا و سرپرست شهرداری کرمان برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمد فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست با اشاره به روال قانونی صدور حکم محمد سام، شهردار کرمان گفت: روند صدور حکم آقای سام، شهردار منتخب کرمان، طبق روال قانونی در حال انجام است.

وی با بیان این‌که پس از انتخاب شهردار کرمان، مدارک مربوط جمع‌آوری و به استانداری ارسال شد، افزود: نامه‌ مربوط به صدور حکم شهردار کرمان، توسط معاونت عمرانی استانداری کرمان تهیه و دوم مهرماه با امضای استاندار کرمان به وزارت کشور ارسال شد.

فرشاد بیان کرد: پس از ارسال نامه به وزارت کشور، وزارت کشور باید به مدت 10 روز پاسخ نامه‌ی استاندار را می‌داد که بر همین اساس صبح امروز (هشت روز کاری پس از ارسال نامه) آقای سام، شهردار منتخب، در وزارت کشور مصاحبه داشته‌اند.

وی با بیان این‌که طی فرایند انتخاب شهردار، از سوی هیچ دستگاهی مطلبی دال بر عدم صلاحیت پنج نامزد تصدی شهرداری کرمان به شورا اعلام نشده است، گفت: صبح روز انتخاب شهردار نیز با آقای استاندار دیدار داشتم و به ایشان اعلام کردم که امروز از بین پنج نامزد، یک نفر به‌عنوان شهردار کرمان انتخاب می‌شود که استاندار کرمان به‌عنوان رییس شورای تأمین استان، تأیید و اعلام کردند که نظر خاصی ندارند.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان افزود: اگر موضوعی مبنی بر عدم صلاحیت نامزدهای شهرداری کرمان از دید اعضای شورای اسلامی شهر کرمان پنهان مانده بود، قطعاً از دید استاندار و رییس شورای تأمین استان پوشیده نبود و ایشان با نظر مثبت نامه‌ی معرفی آقای سام به‌عنوان شهردار کرمان به وزارت کشور را امضا کردند.

پاسخ‌گویی شورا به رسانه‌های شناس‌نامه‌دار

فرشاد هم‌چنین با اشاره به اطلاع‌رسانی شفاف شورای اسلامی شهر کرمان گفت: براساس شفافیتی که شعار داده‌ایم و به آن پایبند هستیم، جلسات شورا علنی و با حضور اصحاب رسانه برگزار می‌شود و مردم از طریق نشریات و سایت‌های شناس‌نامه‌دار در جریان مصوبات شورا قرار می‌گیرند.

وی در عین حال تصریح کرد: اما شفافیت به این معنی نیست که اعضا و یا روابط‌عمومی شورا در گروه‌های فضای مجازی به افرادی که بعضاً با نام‌های مستعار و یا بدون نام عضو هستند، پاسخ دهند؛ ضمن این‌که اگر قرار باشد اعضای شورا در گروه‌های مختلف فضای مجازی پاسخ دهند، حق مطلب ادا نمی‌شود؛ بنابراین، اگر از سوی نشریات و یا سایت‌های خبری دارای مجوز مطلبی بیان شود، اعضای شورا پاسخ خواهند داد.

در ادامه، رؤسای کمیسیون‌های حقوقی، نظارت و حاشیه‌نشینی، گردشگری و اصناف و نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان به بیان آخرین مصوبات کمیسیون‌های مربوط پرداختند.

علی بهرامی، نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان، در غیاب زهرا ایرانمنش، رییس این کمیسیون، با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان، قبل از ماه محرم و با حضور سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری و رییس هیأت امنای هیأت‌های مذهبی گفت: در این نشست بر همکاری هیأت‌های مذهبی با شهرداری در نظافت شهر، رعایت مسایل ترافیکی و جلوگیری از آلودگی صوتی تأکید شد که خوش‌بختانه با تدابیری که اندیشیده شد، مسایل ذکر شده در محرم امسال نسبت به سال‌های قبل بهتر رعایت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: