• دوشنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1486-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

اعزام نخبگان کرمانی به مسابقات جهانی مهارت 2017

نخبگان کرمانی در قالب تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران، به مسابقات جهانی مهارت 2017 ابوظبی اعزام خواهند شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدرضا جهانگیری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان با اعلام این خبر گفت: برگزیدگان نهایی شانزدهمين و هفدهمين مسابقات ملی مهارت پس از شركت در اردوهاي آماده سازي و گزينش نهايي، درچند رشته منتخب به چهل و چهارمين مسابقات جهانی مهارت 2017 در ابوظبي اعزام خواهند شد.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت ( WSI هرسال مسابقات ملی مهارت را در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار کرده و نفرات منتخب هر دو سال یکبار به مسابقات جهانی اعزام می شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان تصریح کرد: مسابقات جهانی مهارت بزرگترین رویداد آموزشی حرفه‌ای است که هر دو سال یک بار در کشورهای مختلفی برگزار می‌شود و امسال نیز تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در ۲۹ رشته فنی و حرفه‌ای در مسابقات جهانی مهارت 2017 ابوظبی شرکت می‌کنند که یک رقابت کننده، یک کارشناس و دو مترجم تیم از استان کرمان در این مسابقات حضور خواهند داشت.

وی تبادل تجربيات و نظرات نظامهاي آموزش فني و حرفه اي از طريق سمينار‘ اجلاس و مسابقات به منظور ارتقاء مهارت جوانان و نيروي كار،  اشاعه اطلاعات در زمينه استانداردهاي ملي مهارت، تشويق جوانان براي آموزش هاي متناسب با شغل، ايجاد تسهيلات در ارتباطات و ديدارها ميان مسئولين و كارشناسان سازمانهاي آموزش فني و حرفه اي در سراسر دنيا، ترغيب در امر تبادل اطلاعات و تجارب ميان جوانان متخصص در سراسر دنيا را از جمله اهداف سازمان جهانی مهارت( ( WSI از برگزاری این مسابقات عنوان کرد.

گفتنی است در مسابقات جهانی 2013 آلمان و 2015 برزیل نیز به ترتیب امین ایرانمنش در رشته فناوری خودرو و علیرضا حمامی زاده در رشته الکترونیک از استان کرمان موفق شدند مدال افتخار مسابقات را کسب کردند.

علیرضا عبدالکریمی مهارت آموخته رشته الکترونیک و مجید رنجبر کارشناس رشته ساخت و تولید بعنوان اعضای تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران مهرماه به مسابقات جهانی مهارت 2017 ابوظبی اعزام خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: