• یکشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-590-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

امام جمعه رفسنجان:

باید بدون چون و چرا از ولایت اطاعت کنیم

امام جمعه رفسنجان گفت: مردم همیشه کار خود را به خوبی انجام می دهند و مسئولان نیز باید جلوتر از مردم حرکت کرده و اطاعت از ولایت را بدون چون و چرا داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام "عباس رمضانی پور" صبح امروز 9 مهرماه در مراسم سومین سالروز ثبت ملی آیین جوش زنی هرمزآباد در گلزار شهدای این روستا، اظهار کرد: در پاسداشت عزاداری سنتی دیرینه مردم هرمزآباد که صدها سال به این عزاداری پرداخته اند و نسل به نسل تا به امروز رسیده این مراسم برگزار شده است.

وی افزود: امروز وارث گذشتگان هستیم و خوشحالیم در این نقطه از شهرستان این عزاداری سنتی و ارزشمند به ثبت رسیده است.

وی با تسلیت عاشورای حسینی، ادامه داد: امام حسین(ع) فرمود اگر مرا اطاعت کنید و از من تبعیت داشته باشید من شما را به راههای رشد هدایت می کنم. کار امام هم همین است.

امام جمعه رفسنجان عنوان کرد: بعد از ظهور امام زمان و دولت کریمه آن حضرت که جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد و پس از ایشان کسی که پیکر امام زمان را غسل داده و کفن می کند امام حسین(ع) است و پس از آن حکومت می کند.

رمضانی پور با اشاره به اینکه امام حسین(ع) می خواهند ما بنده خوبی برای خدا باشیم و بنده عاصی و نافرمان خدا نباشیم، خاطرنشان کرد: اما چه میزان حاضریم تسلیم بودن و مطیع بودن خود را برای حضرت اثبات کنیم.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: امروزه جلوه، تبلور و نور امام حسین(ع) در فرزندش سید علی امام خامنه ای است. شایسته است ملت، دولت، مجلس، دستگاه قضایی، نیروهای نظامی از ولی امر اطاعت کنند.

رمضانی پور یادآور شد: مردم همیشه کار خود را به خوبی انجام می دهند و مسئولان نیز باید جلوتر از مردم حرکت کرده و اطاعت از ولایت را بدون چون و چرا داشته باشند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از پیرغلامان اباعبدالله خانواده های مرحوم سید محمدتقی خردمند، مرحوم یدالله جباری، مرحوم علیمحمد کاشفی، مرحوم سید احمد رضایی، مرحوم حسین عبدالهی و همچنین حاج علامرضا حسینی، حاج علی رضوی مقدم، حاج عباس عبدالهی، محمد جباری، حاج سید عبدالعظیم خردمند تقدیر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: