• پنجشنبه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-2214-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان خبر داد:

نهایی شدن مطالعات طرح آمایش سرزمین استان کرمان

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان از نهایی شدن مطالعات طرح آمایش سرزمین استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: مطالعات طرح آمایش سرزمین استان در دو بخش شامل وضعیت موجود استان و چشم انداز و برنامه های توسعه استان تهیه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " رضا کامیاب مقدس" صبح امروز 6 مهرماه در جلسه بررسی طرح آمایش سرزمین استان کرمان گفت: در مطالعات طرح آمایش سرزمین سعی شده است که از حداکثر توان استانی و ملی استفاده کنیم به گونه ای که در مطالعات آمايش سرزمين استان سعی کرده است که بهره‌برداري بهينه از امكانات در راستاي بهبود وضعيت مادي و معنوي و در قلمرو جغرافيايي خاص انجام داده است.

وی با بیان این مطلب که آمايش سرزمين استان سازماندهي اقتصادي، اجتماعي فرهنگي و زيست محیطی، به منظور تحقق آينده‌اي مطلوب پيشنهاد داده ایم، بیان کرد: بررسی و تحلیل برخی از مسایل به دلیل نداشتن متخصص آن موارد در استان کرمان از توان متخصصان جهاددانشگاهی در سطح ملی استفاده کرده ایم.

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان به تولید نقشه های GIS اشاره و افزود: طرح انجام یافته از به روز رسانی اطلاعات اولیه بسیار گسترده تر بود، به‌طوریکه علاوه بر به روزرسانی بسیاری از آمار از سال 85، محتوا و گزارشات مبسوط دیگری نیز تولید شده است.

وی از نهایی شدن مطالعات طرح آمایش سرزمین استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: مطالعات طرح آمایش سرزمین استان در دو بخش شامل وضعیت موجود استان و چشم انداز و برنامه های توسعه استان تهیه شده است.

کامیاب مقدس به تشریح اقدامات جهاددانشگاهی استان کرمان در زمینه طرح آمایش سرزمین پرداخت و تصریح کرد: تداخلات بخش های مختلف در مطالعات طرح آمایش سرزمین استان مشخص کرده ایم.

وی اظهار کرد: در اين طرح مزيت‌هاي فضاي طبيعي، اجتماعي و اقتصادي، ساماندهي و نظام بخشي شده است و اين كار با هدف ايجاد رابطه منطقي بين توزيع جمعيت و انجام فعاليت‌ها در پهنه سرزمين با توجه به ويژگي‌هاي فضايي مناطق است.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان آب را محور کلیدی توسعه استان دانست و اضافه کرد: از نظرات 313 نفر از نخبگان، صاحب نظران و کارشناسان در مطالعات طرح آمایش سرزمین استان استفاده کرده ایم، همچنین از نظر دانشگاهیان در کنار نظرات دستگاه‌های مختلف استفاده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: