• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-1514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : تولیدی

مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری کرمان:

در 14 شهرستان استان حتی یک قتل نداشته ایم/ هیچ گروه مسلح مستقری در استان نداریم

مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری کرمان گفت: در شش ماهه نخست امسال، در شهرستان‌هایی مانند بافت ، سیرجان ، شهربابک ، انار ، زرند ، کوهبنان ، راور، بردسیر ، رابر ، ارزوئیه ، ریگان، فهرج ، نرماشیر و قلعه گنج ، حتی یک مورد قتل مسلحانه به وقوع نپیوسته است و از بالاترین ضریب امنیت اجتماعی برخوردار بوده اند.

"خلیل همایی راد" در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، با تاکید بر اینکه کتمان آمار و عدم شفافیت، همانند کتمان بیماری زیان‌بار است و کار را به جایی  می‌رساند که هیچ دارویی کارگر نخواهد بود و به وخامت اوضاع منجر خواهد شد تصریح کرد: بامداد امروز ( 4 مهر ماه 96 ) یک قتل با ضربات تبر و چاقو در یکی از روستاهای جیرفت اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: قطعا دادستانی و نیروی انتظامی وظایف خود را هم‌چون گذشته به خوبی انجام می‌دهند و قاتل شناسایی و سپس توسط محاکم قانونی به مجازات خواهد رسید، اما آثار روانی و احساس عدم امنیت در منطقه باقی خواهد ماند.

همایی راد با اذعان بر اینکه برخی شهرستان‌های جنوبی استان مانند جیرفت ، رودبار ، کهنوج و عنبرآباد به لحاظ ضریب خشونت و قتل در بالاترین رده‌های استان قرار دارند تصریح کرد: به عنوان نمونه طی فروردین ماه سال جاری 6 فقره قتل، طی اردیبهشت 5 فقره قتل ، و طی خرداد 6 قتل مسلحانه در این مناطق اتفاق افتاده و این در حالی‌ست که در شش ماهه نخست امسال، در شهرستان‌هایی مانند بافت ، سیرجان ، شهربابک ، انار ، زرند ، کوهبنان ، راور، بردسیر ، رابر ، ارزوئیه ، ریگان، فهرج ، نرماشیر و قلعه گنج ،حتی یک مورد قتل مسلحانه به وقوع نپیوسته است و از بالاترین ضریب امنیت اجتماعی برخوردار بوده اند.

مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با بیان اینکه وقوع قتل‌هایی که ریشه‌های فرهنگی ، اجتماعی مانند عصبانیت‌های لحظه‌ای ، اختلافات خانوادگی و ملکی و مسائل ناموسی دارند ، همانند یک بیماری ، نیازمند واکاوی است اظهار کرد: عموم مردمی که در چنین شهرها و مناطقی زندگی می‌کنند افراد توسعه یافته، با فرهنگ و خواستار آرامش و هم زیستی هستند و نباید توسط عده ای معدودی که از مشکلات روانی ، تربیتی رنج می برند ، تهدید شوند.

وی افزود: در همه جای کشور احتمال بروز اختلاف بر سر زمین ، آب ، خواستگاری ، دستمزد و نظایر این‌ها وجود دارد. این که چرا عده ای گره‌ها را به جای دست با دندان می‌گشایند و مرتکب خشونت‌های گفتاری ، نزاع و سپس درگیری فیزیکی شده و حتی مرتکب قتل می شوند ، نیازمند بررسی دقیق علمی و کارشناسی و ارائه‌ی راه‌کارهای اجرایی‌ست.

همایی راد با بیان اینکه کشور ما به لطف خدا در بحث دفع تجاوز دشمنان و حوزه‌ امنیت ملی موفق بوده است و دفاع مقدس شاهد این ماجراست اظهار کرد:  در بحث کنترل مرزها و جلوگیری از تهاجم بیگانگان، در زمینه‌ پیشگیری از عملیات تروریستی معاندان و دفع فتنه‌ گروهک های محارب و تجزیه طلبی ، در بحث مقابله با اشرار مسلح و عوامل ناامنی موفق شده‌ایم و با حذف و یا تسلیم آن ها ، امروز هیچ گروه مسلح مستقری در استان نداریم.

مدیر کل سیاسی و امنیتی استانداری کرمان با بیان اینکه در زمینه‌ امنیت سیاسی نیز شاهد موفقیت های چشمگیری در استان کرمان بوده ایم اظهار کرد: حدود چهار سال است که هیچ گروه سیاسی در استان مورد تهدید قرار نگرفته ، هیچ سخنرانی و تجمع قانونی لغو نشده و همه‌ سخنرانی‌ های قانونی بدون توجه به گرایشات سیاسی و جناحی در امنیت و نظم کامل برگزار شده است و اینک در آستانه‌ ورود به حوزه‌ی امنیت اجتماعی هستیم که از رهگذر ارتقای فرهنگی صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه‌ شورای تامین استان مصمم هستیم به یاری خداوند امنیت اجتماعی مردم را در برابر قانون شکنان تامین نموده و آن را ارتقاء دهیم و این کار نیازمند مشارکت عمومی ، همراهی و مسئولیت‌پذیری است اظهار کرد: باید بپذیریم که اگر در جایی دچار مشکل هستیم، کتمان کردن و سرپوش گذاشتن دردی را دوا نخواهد کرد و به عکس ، همه باید تلاش کنیم تا از طریق همراهی دستگاه های فرهنگی و متولیان سلامت اجتماع ، اصلاحات اجتماعی را محقق سازیم تا همه، در جای‌جای استان در آرامش و امنیت کامل زندگی کنند.

همایی راد در در پایان خاطر نشان کرد: نباید بگذاریم کسی نگران تهدیدهایی که ریشه‌های روانی، اجتماعی داشته و ناشی از فقدان آموزش ، فقدان آگاهی ، پایین بودن آستانه‌ تحمل ، فقدان مهارت‌های لازم برای حل مشکلات زندگی ، خشم و عصبانیت و نظایر این‌ها هستند، باشد و ما در این راه دشوار به همکاری و همراهی همه‌ی دلسوزان ، خصوصاً در مناطقی که با مشکل مواجه هستند ، نیازمندیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: