• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1086-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد:

ضعف زیرساخت های فیزیکی بهداشت و درمان در استان کرمان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه رشد و ارتقاء کیفی آموزش، استفاده از شیوه های آموزشی موثر و توجه ویژه به اعضای هیئت علمی در این راستا و ... در حوزه آموزش در دستور کار قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: در استان کرمان ضعف ساختاری وجود دارد و زیرساخت های فیزیکی در بهداشت و درمان خیلی ضعیف بوده و نسبت به استان های بزرگ و متوسط کشوری پایین تر است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"حمیدرضا رشیدی نژاد" ظهر امروز چهارم مهرماه در مراسم معارفه خود اظهار کرد: عملکرد دانشگاه در چهار سال گذشته بیان شد که گوشه ای مربوط به اقدامات درمانی بود و بنده افتخار خدمتگزاری در جزئی از این مجموعه داشتم.

وی افزود: موفقیت سازمانی نتیجه همکاری تک تک اعضاء است و به تنهایی کسی قادر نیست کاری را سامان بدهد و از سوی دیگر ارتباطات بین بخشی دانشگاه با سازمان ها مهم است و از استاندار کرمان تشکر می کنیم که در این دوره دانشگاه را حمایت کردند.

رشیدی نژاد تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی فعالیت های گسترده و حجیمی دارد و به دلیل حساسیت بالا، در معرض خطاهای فراوانی قرار دارد و امیدواریم با افزایش بهره وری و ارتقاء کیفی و کمی کارها و کاستن از خطاها بتوانیم کارنامه خوبی را از خود به جا بگذاریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیش از 500 نفر عضو هیئت علمی، حدود 5 هزار نفر دانشجو و بیش از 10 هزار نفر پرسنل به مردم خدمت ارائه می کند، گفت: در همه حوزه ها از همکاران انتظار داریم با تکریم ارباب رجوع، در چهارچوب مقررات رفتار و عملکرد صادقانه داشته باشند و در حوزه اداری مالی، صداقت و شفافیت با رعایت قوانین و سلامت کاری، تسهیل و تسریع در امور اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: باید منابع دانشگاه در عین شفافیت در محل خود هزینه شده و بودجه مربوط به هر حوزه به خودش اختصاص داده شده و توانمندسازی کارکنان و افزایش بهره وری و دقت در صرف هزینه ها سرلوحه کار قرار بگیرد.

رشیدی نژاد با بیان اینکه رشد و ارتقاء کیفی آموزش، استفاده از شیوه های آموزشی موثر و توجه ویژه به اعضای هیئت علمی در این راستا و ... در حوزه آموزش در دستور کار قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: در استان کرمان ضعف ساختاری وجود دارد و زیرساخت های فیزیکی در بهداشت و درمان خیلی ضعیف بوده و نسبت به استان های بزرگ و متوسط کشوری پایین تر است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه با بیان اینکه در چهار سال گذشته تلاش های جدی برای جبران این کاستی ها آغاز شده و هنوز با استان های دیگر فاصله داریم و امیدواریم زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی بیشتر فراهم شود، افزود: سهم بخش خصوصی در تخت های بیمارستانی استان 10 تا 12 درصد بوده که در چهار سال گذشته به نزدیک 20 درصد رسیده و انتظار داریم این رشد به 30 تا 40 درصد برسد.

رشیدی نژاد تصریح کرد: امیدواریم هیچ شهروند کرمانی احساس نا امنی در خصوص اقدامات درمانی در زمینه کمی و کیفی نداشته باشد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: