• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-814-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خبر داد:

تثبیت مالکیت یک‌سوم اراضی دولتی استان کرمان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: در حوزه تثبیت مالکیت در کشور، بیش از یک سوم تثبیت مالکیت اراضی دولتی را استان کرمان انجام داده که این امر در پیشگیری از زمین خواری، کلاهبرداری و حاشیه نشینی موثر است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رضا طالبی زاده" صبح امروز سوم مهرماه در همایش آموزشی یک روزه پیشگیری و مقابله با جعل اسناد و مدارک دولتی در استانداری کرمان اظهار کرد: سازمان ثبت اسناد خدمات گسترده ای به مردم ارائه می دهد و طبعا اداراتی که با تراکم مراجعات مواجه است، یکسری مفسده هایی نیز به همراه خواهند داشت.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل جلوگیری از وقوع جرائم، بحث الکترونیک است افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک در سال های اخیر حرکت از ثبت سنتی به ثبت نوین را آغاز کرده و در حال حاضر بیش از 85 درصد از خدمات ثبتی این سازمان به صورت الکترونیک ارائه می شود.

طالبی زاده با بیان اینکه سامانه استعلام الکترونیک یکی دیگر از سامانه های سازمان ثبت اسناد و املاک است که در زمینه معاملات کارها به سرعت انجام می شود تصریح کرد: در قانون کاداستر، سازمان ثبت مکلف شد همه اسناد اراضی و املاک مردم را جانمایی و تثبیت مالکیت کند و سامانه سازمان ثبت اسناد به ثبت احوال نیز متصل است و هویت مراجعان در بحث اسناد محرز می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه هم اکنون همه سیستم های دفاتر اسناد رسمی به صورت آنلاین با هم مرتبط هستند، گفت: آرشیو و اسکن پرونده های ثبتی بیش از 104 سال قبل در کرمان را در دست اقدام داریم و در سال گذشته نزدیک به 12 میلیون برگ سند را اسکن کرده ایم که این کار از بسیاری مسائل از جمله جعل اسناد را جلوگیری می کند.


وی افزود: در حوزه تثبیت مالکیت در کشور، بیش از یک سوم تثبیت مالکیت اراضی دولتی را استان کرمان انجام داده که این امر در پیشگیری از زمین خواری، کلاهبرداری و حاشیه نشینی موثر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: