• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-11714-5
  • خبرنگار : 24
  • منبع خبر : پوششی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان:

توقف رشد حاشیه نشینی در کرمان

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان گفت: در کرمان جلوی رشد حاشیه نشینی گرفته شده است و این یکی از موفقیت های بزرگ استان است که مبتنی بر تلاش شخص استاندار و همه کسانی که پای کار بوده اند بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
"حمید ذکاءاسدی" پیش از ظهر شنبه 21 مردادماه در کارگروه تخصصی مبارزه با حاشیه نشینی و زمین خواری در استان کرمان با اشاره به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری مبنی بر حل مشکلات و معضلات اجتماعی گفت: از حدود دو سال قبل، مقام معظم رهبری موضوع حاشیه نشینی را اولویت دومی دانسته که باید به ان توجه شود.

وی معضلات اجتماعی را تهدیدی برای سرمایه های اجتماعی عنوان کرد و گفت: بحث حاشیه نشینی و زمین خواری که یکی از عوامل به وجود آمدن معضلات اجتماعی است می تواند بر اعتماد عمومی خدشه وارد کند بنابراین باید به صورت ویژه به این مسئله توجه شود.

وی با توجه به اینکه مشکلات مختلف ضد امنیتی و اجتماعی در تمامی کشورها به طور معمول از حاشیه شهرها به داخل رخ پیدا می کند گفت: استان کرمان از همان بدو تشکیل دولت یازدهم در رابطه با مبارزه با حاشیه نشینی وارد عمل شد و با کسانی که به هر دلیلی در حاشیه شهر مستقر شده بودند برخورد کرده و بعد از این برخورد نسبت به ساماندهی و جابه جایی این افراد تمهیداتی را اندیشیدند.

وی با بیان اینکه دو سال قبل از اینکه کشور وارد عمل مبارزه با حاشیه نشینی گردد کرمان وارد عمل شده است گفت: از ابتدا عده ای با دیده شک و تردید به موضوع ساماندهی حاشیه نشینی و مبارزه با زمین خواری نگاه می کردند اما اکنون همان افراد قانع شده اند و در سفرهای مقامات کشوری به استان کرمان مطرح شد که کرمان تاثیر خوب این اقدامات را در سال های آینده خواهد دید.

ذکاءاسدی در ادامه ابراز داشت: به طور یقین امروز اعلام می کنیم در کرمان جلوی رشد حاشیه نشینی را توانستیم بگیریم و این یکی از موفقیت های بزرگ استان است که شخص استاندار و همه کسانی که پای کار بوده اند تلاش کرده اند و تا کسی در دل این کار نبوده باشد و با حاشیه نشینی برخورد نداشته باشد نمی تواند پی به سختی این کار ببرد.

وی با بیان اینکه مرحله اول توقف کار حاشیه نشینی بسیار مشکل بود گفت: در استان کرمان مرحله دوم بحث ساماندهی و رسیدگی به حاشیه نشینی در دستور کار استاندار و پیگیری سازمان ها و ارگان های مختلف  قرار گرفته است و به صورت پایلوت طرح نجات عملا به صورت آموزشی طراحی و پیاده سازی شده است و این طرحی است که در کل کشور مورد نظر بوده و در وزارت کشور نیز روی آن تاکید شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان افزود: از فرمانداران می خواهیم که این طرح را مطالعه و اشکالات کار را بررسی کرده و اگر نظر خاصی دارند ارائه داده تا بتوانیم به مرور این طرح را با هم پیش ببریم.

وی رسانه ها را همواره در راستای مبارزه با حاشیه نشینی و زمین خواری در استان کرمان از همان ابتدا پای کار دانست و گفت: باید از اقدامات این حوزه تقدیر کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: