• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-11114-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

در کمیسیون های امنیتی و انتظامی استان مطرح شد:

هیچ گروه مسلح مستقر در استان وجود ندارد

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری با اشاره به این که در نتیجه ی اقدامات ایثارگرانه‌ی نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و اداره کل اطلاعات هیچ گروه مسلح مستقر در استان وجود ندارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه بیش از 74 درصد قتل هایی که در استان صورت می گیرد، مستقیماً منشاء فرهنگی اجتماعی دارد.
 
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "خلیل همایی راد" در کمیسیون امنیتی انتظامی استان کرمان با تاکید بر تسریع در روند صدور کارت های ملی هوشمند، این امر را بستر لازم برای تحقق دولت الکترونیک در استان دانست و گفت: کارگاه آموزشی مقابله با جعل اسناد در شهریور ماه سال جاری توسط این اداره کل با مشارکت بیش از 150 نفر از کارشناسان دستگاه اجرایی و حضور اساتیدی از شورای امنیت کشور برگزار می شود.

مدیرکل امنیتی وانتظامی استانداری با اشاره به این که در نتیجه ی اقدامات ایثارگرانه‌ی نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و اداره کل اطلاعات هیچ گروه مسلح مستقر در استان وجود ندارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه بیش از 74 درصد قتل هایی که در استان صورت می گیرد، مستقیماً منشاء فرهنگی اجتماعی دارد.

وی ادامه داد: امروز بخش مهمی از توان دستگاه قضایی و متولیان نظم و امنیت استان صرف شناسایی، دستگیری و رسیدگی به پرونده های قاتلینی می شود که به دلایل فقر فرهنگی اجتماعی مرتکب خشونت می شوند و امنیت روانی جامعه خصوصاً در جنوب را به مخاطره انداخته اند. در حالی که بسیاری از آن ها قابل پیشگیری هستند به شرط این که متولیان نهادهای فرهنگی اجتماعی با همان انگیزه و تلاشی که در حوزه نظم و امنیت صورت می گیرد اقدام کنند.

همایی با بیان اینکه اثر بخشی فعالیت های فرهنگی باید ارزیابی شود، اظهار کرد: در نظر گرفتن نقش تاثیرگذار سران طوایف، انجام اقدامات مداخله در بحران برای جلوگیری از تبعات بیشتر در حوادثی مانند قتل های انتقام جویانه و طایفه ای از جمله مواردی هستند که می تواند در کاهش رخدادهای امنیتی موثر باشد.

وی با بیان این که نزاع بر سر جای پارک خودرو، اختلاف بر سر یک پرچین، پاسخ منفی در خواستگاری، اختلافات ملکی و اختلاف بین کارگر و کارفرما بر سر دستمزد، نمونه هایی از مواردی است که منجر به قتل شده‌اند، عنوان کرد: در زمینه ی کارهای فرهنگی، معضل جدی داریم و باید از سوی دستگاه های متولی فرهنگ چاره‌اندیشی لازم در این زمینه صورت گیرد زیرا امروز هزینه ی عدم توجه به کارهای فرهنگی را دستگاه های امنیتی می پردازند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری عدم هدف گذاری، کیفی نبودن برنامه های فرهنگی، موازی کاری و عدم نظام سنجش عملکرد را از ضعف های دستگاه های فرهنگی دانست و خواستار توجه ویژه به این امور شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: