• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-1490-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان خبر داد:

تحصیل 6100 دانش آموز افغانستانی در مدارس رفسنجان

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان با اشاره به تحصیل بیش از 50 هزار دانش آموز در مدارس شهرستان رفسنجان، گفت: علاوه بر این تعداد بیش از 6 هزار و 100 دانش‌آموز اتباع افغانستانی در مدارس این شهر تحصیل می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدکاظم حسینی‌پور" صبح امروز در نشست خبری با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران با قلم که سلاح‌شان است برای بیداری و آگاهی جامعه می‌نویسند و با این سلاح برنده، تاریکی‌ها را به روشنی تبدیل می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به رتبه‌های برتر کنکور 96 در رفسنجان، افزود: تاکنون 35 رتبه سه‌رقمی، 2 رتبه دورقمی و تعداد زیادی رتبه‌های بین یک‌هزار تا سه‌هزار در بین دانش‌آموزان رفسنجانی نهایی شده ضمن اینکه رتبه های سه رقمی در شهرستان افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: مدیران مدارس خاص این شهرستان بر افزایش رتبه‌های سه‌رقمی در بین کنکوری‌های امسال اذعان دارند و می‌توانیم بگوییم امسال دو تا سه برابر تعداد رتبه‌های سال قبل را داریم.

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان با اشاره به تحصیل بیش از 50 هزار دانش آموز در مدارس شهرستان رفسنجان، خاطرنشان کرد: علاوه بر این تعداد بیش از 6 هزار و 100 دانش‌آموز اتباع افغانستانی در مدارس این شهر تحصیل می‌کنند.

حسینی پور با بیان اینکه 28 درصد دانش‌آموزان ایرانی در مدارس غیردولتی شهرستان تحصیل می‌کنند، افزود: هدف‌ ما هدایت به سمت تحصیل در این مدارس است چراکه در این مدارس اشتغالزایی خوبی ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: یک‌هزار و 50 نفر نیروی آزاد در مدارس غیردولتی رفسنجان شاغل هستند که امسال 300 نفر به آنها اضافه می‌شود که اشتغالزایی مناسبی است ضمن آنکه با توجه به اینکه سالانه 250 نفر از معلمان در رفسنجان بازنشسته شده و بازنشستگی رفسنجان در رأس هرم استان قرار دارد بهترین شیوه برای کمبود معلم گسترش مدارس غیردولتی است.

وی با اشاره به حذف مدارس تیزهوشان بنا به نظر وزیر فعلی آموزش و پرورش به طرح «شهاب» اشاره و تبیین کرد: طرح شهاب شناسایی هوش و استعداد برتر است و در رفسنجان از سال تحصیلی جدید از پایه چهارم اجرا می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان اذعان کرد: به لحاظ دریافت شهریه مدارس، در رفسنجان پایین‌ترین رقم در استان دریافت می‌شود و شهریه مدارس غیردولتی براساس رتبه‌بندی افزایش پیدا می‌کند.

به گفته وی شهریه ثابت برای تمام مدارس یکسان است و بعضی مدارس خدماتی که ارائه می‌دهند بر آن اساس شهریه‌هایشان افزایش پیدا کرده و این افزایش شهریه به آموزش و پرورش گزارش می‌شود.

حسینی‌پور نصب پوستر شهریه در دفتر مدیر مدرسه را اجباری برشمرد و افزود: هر مدرسه ای که نسبت به این امر اقدام نکند تخلف کرده است.

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان با اشاره به تهیه پوشاک مدارس از تولیدی‌های شهرستان، گفت: از سه سال پیش نسبت به تهیه پوشاک مدارس از تولیدی‌های رفسنجان اقدام شده که سال اول 20 درصد، سال دوم 30 درصد و سال گذشته 40 درصد این پوشاک از تولیدی‌های خود شهرستان تهیه می‌شد و امسال بیش از 70 درصد پوشاک مدارس از تولیدی‌های شهرمان تهیه می‌شود.

حسینی‌پور از وجود 12مدرسه تخریبی در رفسنجان خبر داد و یادآور شد: از این تعداد مدرسه تخریبی قرار شد تعدادی را مشارکتی با کمک خیران و اداره کل نوسازی مدارس استان ساخته شوند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مدارس این شهرستان توسط خیّران ساخته شده نگاه برخورداری به این شهر می‌شود در حالی‌که با وجود خشکسالی و افت محصول پسته اکنون دیگر خیران ما توان مالی گذشته را ندارند.

حسینی‌پور کسب رتبه اول اختر فیزیک توسط امیرحسین ستوده فر، رتبه اول جشنواره خوارزمی توسط بهروز خیام، رتبه برتر شعر کشوری، مقام دوم جهانی یو سی مس و رتبه اول کشور در داستان‌نویسی توسط دانش‌آموزان رفسنجان را نمونه‌ای از موفقیتهای دانش آموزان رفسنجانی برشمرد.
به گزارش ایسنا، در این نشست با اهدای هدایایی از خبرنگاران تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: