• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-7784-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیر عامل بورس کالای ایران:

بورس کالا به دنبال حذف هیچ کس نیست

مدیر عامل بورس کالای ایران با بیان اینکه قیمت گذاری را باید در دست خود بگیریم که این امر با ایجاد بازار منسجم، آینده نگر و استفاده از ابزارهای مالی به شکل مطلوب خواهد شد اعلام کرد: بورس کالا به دنبال حذف هیچ کس نیست و قصد دارد فعالان کنونی را با قالب جدیدتر آشنا کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حامد سلطانی نژاد" ظهر امروز 19 مردادماه در جلسه ستاد عالی پسته کرمان گفت: 10 سال از عمر تشکیل بورس کالای ایران می گذرد و خوشبختانه هم اکنون این بورس جایگاه خود را پیدا کرده و محصولات مختلفی در آن مورد معامله قرار می گیرد.

وی ارزش معاملات بورس کالا در سال گذشته را 6.5 درصد GDP (تولید ناخالص کشور)کشور اعلام کرد و افزود: بورس کالا بازار مستمر برای محصولات ایجاد می کند، ضمن آنکه قیمت عادلانه ای در عرضه و تقاضا ایجاد می کند که محصولات پسته نیز از این مهم نفع خواهد برد و بازار مستمری برای پسته ایجاد می کند.

مدیر عامل بورس کالای ایران با بیان این مطلب که در بازار بورس دو نوع عرضه داریم، افزود: یک عرضه، عرضه فیزیکی است که محصول با کد و مشخصات خود به بورس عرضه می شود و دیگری عرضه گواهی سپرده است.

وی با اشاره به روش های جهانی برای قیمت گذاری محصولات کشاورزی خود، بیان کرد: کشورهای دیگر برای محصولات کشاورزی خود قیمت بلندمدت در بازارهای جهانی مشخص می کنند و بر این اساس برنامه ریزی های خود را انجام می دهند.

سلطانی نژاد در پایان با بیان اینکه قیمت گذاری را باید در دست خود بگیریم که این امر با ایجاد بازار منسجم، آینده نگر و استفاده از ابزارهای مالی به شکل مطلوب خواهد شد اعلام کرد: بورس کالا به دنبال حذف هیچ کس نیست و قصد دارد فعالان کنونی را با قالب جدیدتر آشنا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: