• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-7584-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مشاور اقتصادی استاندار کرمان:

تولید 230 هزار تن پسته طی سال جاری در استان/یخش خصوصی حمایت بی منطق نمی‌خواهد

مشاور اقتصادی استاندار کرمان با بیان این مطلب که پسته فرهنگ و تمدن کشور را به سایر کشورها معرفی می کند، اظهار کرد: بسیاری از کشورها ایران را با فرش و پسته آن می شناسند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محسن جلال پور" ظهر امروز 19 مردادماه در جلسه ستاد عالی پسته کرمان گفت:اتاق کرمان ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه استان دارد، ضمن آنکه اتاق کرمان جزء پنج اتاق برتر کشور است.

وی با بیان این مطلب که پسته فرهنگ و تمدن کشور را به سایر کشورها معرفی می کند، اظهار کرد: بسیاری از کشورها ایران را با فرش و پسته آن می شناسند.

مشاور اقتصادی استاندار کرمان تصریح کرد: متاسفانه در کرمان نتوانسته ایم شرکت های بنک داری را مستقر کنیم که حدفاصل بین تولید و صادرات را تنظیم کنند، اگربتوانیم چنین شرکت های در کرمان راه اندازی کنیم.

وی کنترل قیمت، پشتیبانی جدی از صادر کننده و رفع مشکل کمبود نقدینگی را از مهمترین مزیت های تشکیل شرکت های بنک داری برشمرد و افزود: 230 هزار تن پسته در سال جاری در استان تولید می شود.

جلال پور به برخی از مشکلات صادرات پسته اشاره کرد و ادامه داد: صادرات بی کیفیت محصولات پسته، باعث شده است که در بازارهای جهانی خدشه ایجاد شود که بخش خصوصی باید این مشکل را حل و فصل کنند.

مشاور اقتصادی استاندار کرمان گفت: بخش خصوصی حمایت بی منطق و بی چون چرا نمی خواهد، منطق کشاورزی این است که کشاورزان محصولات خود را بیمه کنند و فردی که محصولات خود را بیمه نمی کند، دلیلی بر پرداخت خسارت به آنها نمی بینیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: