• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-3387-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مسوول فرهنگی یادواره شهدای اطلاعات:

اطلاعات سپاه 136 شهید را تقدیم نظام اسلامی کرده است/ رونمایی از 7 کتاب در یادواره شهدای اطلاعات جنوبشرق

مسوول فرهنگی اولین یادواره شهدای اطلاعات جنوبشرق گفت: اطلاعات سپاه 136 شهید را تقدیم نظام اسلامی کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"یوسف امیرشکاری" ظهر امروز 18 مردادماه در نشست خبری اظهار کرد: اولین یادواره شهدای اطلاعات منطقه جنوبشرق فردا همزمان با نماز مغرب و عشاء در حسینیه ثارالله شهر کرمان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات سپاه 136 شهید را تقدیم نظام اسلامی کرده است، افزود: برای مواجهه با دشمن و موفقیت در نبرد نیاز به شناخت دشمن داریم که در سه بُعد صورت می گیرد؛ هم باید دشمن، هم زمین و هم جو را بشناسیم و در این صورت در طراحی عملیات ها و مواجهه با دشمن به موفقیت می رسیم.

میرشکاری تصریح کرد: زحمت این کار بسیار مهم، حساس و سرنوشت ساز را بچه های اطلاعات در دوران دفاع مقدس به عهده داشتند و بچه های اطلاعات عملیات جزو بهترین و ناب ترین افراد بودند.

وی در ادامه بیان کرد: آغاز برنامه ریزی برگزاری نخستین یادواره شهدای اطلاعات جنوبشرق از یک و نیم سال قبل در ستاد فرماندهی قرارگاه قدس شکل گرفت و مهم ترین اقدامات برگزاری جلسات مختلف با پیشکسوتان اطلاعات عملیات و شناسایی 136 شهید اطلاعات عملیات و امنیت جنوبشرق بود.

مسوول فرهنگی اولین یادواره شهدای اطلاعات جنوبشرق گفت: کار جمع آوری خاطرات این شهداء با سرکشی به خانواده های شهدا و گفت و گو با همرزمان شهداء در منطقه جنوبشرق و استان های مختلف انجام شد.

وی افزود: در این راستا 6 کتاب از شهدای شاخص اطلاعات عملیات و یک کتاب جامع به عنوان "دیده های مهتابی" چاپ شده که کتاب ها همزمان با برگزاری یادواره رونمایی خواهد شد.

میرشکاری تصریح کرد: 13 نفر از بچه های اطلاعات عملیات که رزمندگان استان کرمان بودند، در یک سنگر در لب نحر علیشیر در اروندکنار از توابع شهرسان آبادان به شهادت رسیدند و بمبی که به سنگر آنها اصابت کرد، شیمیایی بود که در محل شهادت این عزیزان فردا همزمان با یادواره، کلنگ احداث یادمان به نام آنها و شهدای شیمیایی و به عنوان سند جنایت جنگی صدام ساخته خواهد شد.

وی بیان کرد: این یادواره با حضور سه شهید گمنام و با تجلیل از خانواده شهدای اطلاعات و عملیات برگزار می شود.

میرشکاری در پایان از عموم مردم کرمان برای حضور در این یادواره دعوت کرد و گفت: سه شهید گمنام روز عرفه در شهرستان بم تدفین خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: