• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-7914-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

واکنش شدید رییس کل دادگستری استان کرمان به برخی مطالب سخیف درخصوص رفع ممنویت مشروبات الکلی

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: برخی مطالب سخیف و بی پایه ای که در خصوص رفع ممنویت در خصوص مشروبات الکلی از سوی برخی افراد گفته می شود موجب تاسف و شگفتی و قابل تعقیب قضائی است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یدالله موحد" در دیدار با امام جمعه شهرستان سیرجان اظهار کرد: گاهی شاید برخی افراد فراموش کرده اند در یک جامعه و نظام دینی حرف می زنند و فی الواقع اینگونه اظهار نظرهای بی اساس اهانت به مردم متدین و زیر سوال بردن احکام الهی است.

وی افزود: چگونه فردی به خودش اجازه می دهد که توصیه به حلال کردن حرام الهی داشته باشد.

موحد یادآور شد: سیرجان سرزمین دلاور مردان وسرداران شهید است و مردم این خطه از میهن اسلامی متدین ولایتمدار و معتقد به ارزش های دینی هستند و سیرجان به حق دار الحسین نامیده شده است.

وی بیان کرد: یک عده ای قلیل و سودجو که در هر کجا ممکن است باشند با یک اقدام رذیلانه با هدف تحصیل درآمد نامشروع اقدام به تهیه، توزیع و مصرف مقداری مشروبات الکلی کردند و مرگ و مسمویت مصرف کنندگان را در پی داشت.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان ادامه داد: به لحاظ تبلیغات و انعکاس خبری که این واقعه پیدا کرد به حیثیت عمومی این شهرستان لطمه وارد شد.

وی تصریح کرد: از همان ساعات اولیه اقدامات موثر در شناسایی و برخورد قضائی با عوامل این موضوع آغاز و اطلاعات خوبی در این خصوص جمع آوری شده است.
موحد عنوان کرد: در جلسه شورای تامین شهرستان سیرجان نیز تصمیمات خوبی در این باره گرفته شد که بر اساس تدابیر به طور پیوسته ورهمه جانبه با این پدیده شوم و عوامل آن برخورد خواهد شد.

رییس شورای قضائی استان کرمان گفت: عوامل تهیه و توزیع و قاچاق مشروبات الکلی شناسایی شده اند که ضمن برخورد کیفری عبرت آموز این افراد شناسایی و تحت کنترل قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه جزئیات این تصمیمات قابل بیان نیست افزود: تصور می شود اگر این تصمیمات قاطعانه و باجدیت پیگیری ودعملیاتی شود در آینده نزدیک تا حدود زیادی این معضل حل خواهد شد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با تاکید بر فعالیت های فرهنگی و تبیین احکام دینی اظهار کرد: مراقبت اولیاء بر فرزندان را نبایستی فراموش کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: