• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-4184-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

راه اندازی 95 صندوق خرد زنان روستایی در استان کرمان

مدیر صندوق کارآفرینی استان کرمان از راه اندازی ۹۵ صندوق خرد زنان روستایی در استان در سال جاری خبر داد و گفت: تا سقف 3 میلیون تومان تسهیلات به اعضای آن پرداخت می‌شود و اعضای صندوق به‌صورت زنجیره‌ای ضامن یکدیگر می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "فرهاد حکیم‌نیا" پیش از ظهر امروز 9 مرداد ماه در جلسه مشترک ستاد مثلث توسعه اقتصادی، فرماندهی اقتصاد مقاومتی و احیاگران آبادی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: در دوره‌ای از جهت نداشتن برنامه مشخص برای هدایت منابع آسیب دیدیم و این کاستی‌ها موجب شد جامعه هدف بدون اشتغال بماند و از زمان تدوین سند اشتغال شاهد اتفاقات خوبی بودیم.

وی طرح احیاگران آبادی را کار بزرگ و کارشناسانه‌ای در رفسنجان برشمرد که ریل‌گذاری و سیاست‌گذاری در حوزه رونق و تولید روستاها را انجام می دهد و ادامه داد: از ابتدای انقلاب اقدامات موثری در روستاها به‌ویژه در حوزه زیرساختی انجام شده است، اما با توجه به اینکه اشتغالی در روستاها ایجاد نشده شاهد مهاجرت روستائیان بودیم.

وی با بیان این مطلب که مهاجرت روستائیان به شهر، عواقبی از جمله حاشیه‌نشینی و دیگر معضلات در پی داشته است، خاطرنشان کرد: یکی از مزایای طرح احیاگران آبادی این است که موجب می‌شود مهاجرت معکوس از شهر به روستا صورت گیرد.

مدیر صندوق کارآفرینی استان کرمان در ادامه اظهار کرد: اعتباری از محل صندوق توسعه ملی که مجلس تصویب کرده معادل یک و نیم میلیارد دلار است که به اشتغال روستایی اختصاص یافته و یکی از موسسات عامل صندوق کارآفرینی امید است که تا یک تا دو ماه آینده اختصاص پیدا می‌کند و این اعتبار حدود ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

حکیم نیا از راه اندازی ۹۵ صندوق خرد زنان روستایی در استان در سال جاری خبر داد و گفت: تا سقف 3 میلیون تومان تسهیلات به اعضای آن پرداخت می‌شود و اعضای صندوق به‌صورت زنجیره‌ای ضامن یکدیگر می‌شوند.

مدیر صندوق کارآفرینی استان کرمان با اشاره به طرح شناسایی روستای بدون بیکار، بیان کرد: این طرح به صورت پایلوت در استان گیلان انجام شده است.

وی اضافه کرد: سقف تسهیلات صندوق توسعه ملی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد که حرکتی است که از طرح‌های خرد به سمت طرح‌های کوچک در روستاها پیش برویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: