• شنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-1688-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

وزیر ورزش و جوانان خبر داد:

نیاز به 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل 4000 پروژه نیمه تمام ورزشی

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در 20 مرکز استان استادیوم 15 هزار نفری ساخته ایم، بیان کرد: پس از انقلاب فضاهای ورزشی افزایش یافته است، قابل ذکر است که 4 هزار پروژه ناتمام ورزشی در سطح کشور وجود دارد که برای تکمیل آنها به 10 هزار میلیارد تومان منابع نیاز داریم..

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مسعود سلطانی فر" صبح امروز 31 تیرماه در جلسه شورای اداری استان کرمان آیت الله جعفری را محور وحدت استان کرمان دانست و گفت: تفاهم، وحدت و هماهنگی بین مسئولین استان، یکی از رموز موفیقات استان کرمان در این سال های اخیر است.

وی از توسعه و پیشرفت خوب استان سخن به میان آورد و عنوان کرد: براساس نسخه ای که مقام معظم رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی پیچیده اند و رییس جمهور با عزم جدی ستاد اقتصاد مقاومتی را تشکیل داده اند، شاهد دستاورهای خوبی در این زمینه در کشور هستیم.

وزیر ورزش و جوانان از نظارت جدی و ریز رییس جمهور از عملکرد مسئولین در اجرای و تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی سخن گفت و اظهار کرد: پیگیری و همت دولتمران حتما باعث افزایش دستاورهای در سطح کشور خواهد شد که کاهش تورم و رکود محصول این اقدامات می باشد.

وی تصریح کرد: باور ما براین است که با همدلی و همکاری که بین مسئولین نظام ایجاد شده است، این امکان وجود دارد که مشکلات کشور را هر چند سخت حل و فصل کنیم و با توجه به اینکه در سال های قبل با کمبود بودجه مواجه بوده ایم اما با همدلی و همکاری دولت یازدهم کارنامه خوبی از خود ارایه داده است.

سلطانی فر ورزش را سالم سازی جسم و روح دانست و افزود: ورزش در میادین بین المللی با افراشته شدن پرچم کشورها، باعث افزایش غرور کشورها خواهد شد، همچنین سیاست کشورها بر این است که از ورزش برای مطرح شدن و پیشبرد سیاسی خود در کنار سالم سازی جامعه خود دنبال می کنند.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری برای میزبانی ورزش های بین المللی دستاوردهای مختلفی دارد که از جمله آنها می توان به شناساندن ظرفیت های کشورهای میزبان اشاره کرد.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: ایران دستاورهای زیادی در رشته های مختلف ورزشی در ورزش های المپیکی و جهانی داشته است و با مقایسه جایگاه ورزشی ایران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب، در میابیم که بیشترین دستاوردهای ورزشی بعد از انقلاب بوده است.

وی افزود: به طور مثال 17 دوره در بازی های المپیک در ورزش های مختلف شرکت کرده ایم، که در 16 المپیک ایران مدال آورده بوده است که 18 مدال طلا در این 16 المپیک کسب نموده است که 8 المپیک در قبل از انقلاب و 8 المپیک در بعد از انقلاب داشته ایم که 18 مدال ماحصل 16 المپیک می باشد که 14 مدال آن متعلق به دوران بعد از انقلاب بوده است.

سلطانی فر با اشاره به اینکه در 20 مرکز استان استادیوم های ورززشی 15 هزار نفری ساخته ایم، بیان کرد: پس از انقلاب فضاهای ورزشی افزایش یافته است، قابل ذکر است  که 4 هزار پروژه ناتمام ورزشی در سطح کشور وجود که 10 هزار میلیارد تومان منابع برای تکمیل آنها نیاز داریم که امیدواریم در آینده نزدیک آنها را به بهره برداری برسانیم.

وی از افزایش مشارکت مردم در حوزه ورزش از 11 درصد به 22 درصد خبر داد و بیان کرد: در بخش ورزش همگانی نیازمند توجه ویژه ای هستیم که انتظار داریم بتوانیم از همه ظرفیت های دستگاه های اجرایی در این زمینه استفاده کنیم.

وزیر ورزش و جوانان حضور بخش خصوصی و نیمه دولتی در حوزه ورزش در کشور نسبت به سایر کشور ها را کم دانست و افزود: سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد فضای ورزشی از تسهیلات ارزان قیمت صندوق توسعه ملی می تواند استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ورزش های بانوان، معلولین و روستایی و عشایری از محورهای هستند که در برنامه ششم توسعه به آنها توجه شده است، اشاره و عنوان کرد: باید بانوان در بخش ورزش های همگانی و قهرمانی از امکانات بیشتری بهره مند شوند، همچنین به ورزش معلولین نیز باید امکانات بیشتری اختصاص داده شود؛ ضمن آنکه در ورزش روستایی و عشایری برنامه های برای استفاده از استعدادهای این مردم تدوین کرده ایم.

سلطانی فر از برجام سخن به میان آورد و تصریح کرد: برجام در عرصه ورزشی دستاوردهای بسیار خوبی داشته که 70 رویداد ورزشی را توانستیم میزبانی کنیم و به واسطه این رویکرد از ظرفیت های خوب ورزش جهان توانسته ایم استفاده کنیم تا سرعت توسعه و رشد ورزش را دنبال کنیم.

وی از سفر خود ظرف حداکثر دو ماه آینده به جنوب استان در جهت رفع مشکلات ورزشی مردم این منطقه خبر داد و اظهار کرد: در چند شهرستان چمن مصنوعی با کمک دستگاه های دیگر در استان کرمان احداث می شود، ضمن آنکه 1000 خانه ورزش روستایی در کشور در سال جاری احداث خواهیم کرد که استان کرمان از آن سهم ویژه ای خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: