• شنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 964-1188-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

سرمایه گذاری در حوزه ورزش، هزینه های گزاف درمان را کاهش می دهد

استاندار کرمان گفت: امروز ورزش، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و این سرمایه گذاری از هزینه های گزاف حوزه درمان، امراض روانی و آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" پیش از ظهر امروز 24 تیرماه در اولین جلسه شورای عالی ورزش همگانی استان کرمان اظهار کرد: ورزش، سلامتی مردم و بهبود شاخص های توسعه ای هر کشور امری بدیهی است و اگر کشوری سطح توسعه یافتگی بالایی دارد، شاخص های ورزش، سلامت مردم و ورزش همگانی در آن بهبود پیدا کرده است.

وی افزود: امروز ورزش، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و این سرمایه گذاری از هزینه های گزاف حوزه درمان، امراض روانی و آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.

رزم حسینی تصریح کرد: باید این امر فرهنگسازی و تبلیغ شود تا مردم به ورزش تشویق شوند و اگر همه ارکان حکومت در امر ترویج ورزش همگانی مشارکت کنند، خیلی از آسیب های اجتماعی که همه با آن روبه رو هستیم، کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای کاهش آسیب ها با کمترین هزینه، ورزش های همگانی است، بیان کرد: مسوولان استان کرمان در حوزه ورزش کارهای جدیدی انجام می دهند و معتقد به این کار هستیم و یکی از کارها شناسایی اماکن قابل استفاده برای امر ورزش است.

استاندار کرمان گفت: مراکز خصوصی و عمومی برای ورزش ساخته شده اما در جدول استفاده ورزش استان قرار ندارند و درصدد هستیم در هر شهرستان، روستا و بخش زمینه استفاده گردشگران از فضاهای ورزشی را فراهم کنیم که امکانات زیادی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: در نظر گرفتن فضایی برای ورزش جانبازان ومعلولان را خواهیم داشت که نیاز به هزینه زیادی ندارد و قدری مدیریت و پشتکار می خواهد.

رزم حسینی اظهار کرد: امیدواریم با اجرای سند تحول و توسعه ورزش های همگانی در استان، شاهد بهبود شاخص های سلامت، توسعه و کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه تندیس سفیر ورزش همگانی استان کرمان به استاندار کرمان تقدیم شد.

همچنین از سوی رییس فدراسیون ورزش های همگانی اعلام شد: مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به عنوان عضو شورای راهبردی فدراسیون ورزش های همگانی انتخاب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: