• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-23485-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

معاون نظارت بر فضای مجازی دادگستری استان کرمان:

پیش بینی‌ نتایج آرا، فضای کشور را ملتهب خواهد کرد/ رسانه ها از شایعه پراکنی و گمانه زنی‌ها پرهیز کنند

معاون نظارت بر فضای مجازی و متقاضی ویژه انتخابات در اداره کل دادگستری استان کرمان گفت: رسانه ها از هر گونه شایعه پراکنی و گمانه زنی در مورد اختلافات فی ما بین نماینده ها و داستان سرایی ها  پرهیز کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمدعلی سلیمانی" شامگاه جمعه 29 اردیبهشت ماه در نشست با مدیران رسانه های استان کرمان ضمن تبریک به حماسه بزرگی که ملت ایران در امر انتخابات به وجود آوردند گفت: تا این لحظه بایدها و نبایدها به خوبی رعایت شده است و تا ساعتی قبل آمار مشارکت در شهر کرمان از 70 درصد و در استان کرمان از 63 درصد عبور کرده است.

وی با بیان اینکه دشمن با تمام توان پای کار آمده تا شیرینی حماسه را به کام ایرانیان تلخ کند گفت: رسانه ها باید به این مسئله توجه داشته و نگذارند دشمن به این هدف دست پیدا کند.

سلیمانی در ادامه خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه به عنوان متولیان حوزه فرهنگ در ساعات پایانی و روز بعد از انتخابات باید رسالت اطلاع رسانی را به صورت دقیق و صحیح انجام داده و مانع از این شوند که احتیاج خبری جامعه توسط رسانه های بیگانه تامین شود چرا که رسانه های بیگانه بنایشان بر اساس تبلور این حماسه ملی نیست.

معاون نظارت بر فضای مجازی و متقاضی ویژه انتخابات در اداره کل دادگستری استان کرمان افزود: همه اصحاب رسانه در این بازه زمانی باید به صحت و سقم اخبار توجه داشته و از تحلیل محتوایی خبر و انتشار اخباری که فاقد اعتبار است پرهیز کنند

وی همچنین عنوان کرد: انعکاس نتایج آراء تا قبل از اینکه از منبع رسمی اعلام نشده است نباید بر اساس نظریه پردازی افراد اعلام گردد و صرفا هیئت نظارت در رابطه با ترتیب شمارش و جزئیات آن صاحب نظر است.

سلیمانی افزود: رسانه ها از هر گونه شایعه پراکنی و گمانه زنی در مورد اختلافات فی ما بین نماینده ها و داستان سرایی ها  پرهیز کنند چرا که این شایعه پراکنی ها و دامن زدن به این داستان سرایی ها فضای بانشاط جامعه را مسموم می کند.

معاون نظارت بر فضای مجازی و متقاضی ویژه انتخابات در اداره کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه بدون منبع موثق هیچ نقل قولی قابل قبول نمی باشد و رسمیت قانونی ندارد گفت: بیان اخباری که از قول روسای ستادها که منشاء و منبع آن ها مشخص نیست می تواند فضای مسموم خبری را ایجاد کند.

وی تصریح کرد:  طبق تجربیاتی که داریم هیچ پیش بینی نمی توان برای نتایج آراء کرد چرا که مردم ما و اجتماعشان همیشه غیر قابل پیش بینی بوده اند و اگر پیش بینی نیز مردم انجام دهند تنها فضای کشور را ملتهب کرده اند.

وی در پایان گفت: اطلاع رسانی از طرف مراجع رسمی انجام می شود و همپوشانی های لازم نیز صورت گرفته و رسانه ها باید  با سرعت و دقت اخبار را در اختیار مردم قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: