• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-22985-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

وزیر کشور :

بعد از ساعت 24 و اتمام رأی گیری دستور شمارش آرای ریاست جمهوری را صادر خواهم کرد/مردم ایران امروز حماسه جدیدی خلق کردند

وزیر کشور گفت: مردم ایران با حضور پرشور در عرصه انتخابات بار دیگر به دنیا ثابت کردند که پای آرمانهای خود ایستاده اند.
به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر رحمانی فضلی وزیر کشوربا اشاره به خلق حماسه ای جدید از سوی ملت ایران گفت: از ابتدای امروز تمام تلاشمان فراهم کردن زمینه ها و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات و حضور مردم برای تعیین سرنوشت اجرائی کشور است و حضور مردم بقدری بسیار زیاد است که در بعضی مواقع ما شرمنده لطف و محبت و صبر مردم عزیز می شویم.
وزیر کشور با بیان اینکه مردم عریز در فرصت باقیمانده تا ساعت 24 بگونه ای پای صندوقهای رأی بیایند تا ما بتوانیم در ستادها را بندیم چون اساسا" بعد از ساعت 24 روز دیگری است و زمان رأی گیری طبق قانون در روز جمعه به پایان می رسد.
 وی از رأی دهندگانی که تا این لحظه موفق به اخذ آرا نشده اند خواست به شعبه های خلوت تر مراجعه کنند.
رحمانی فضلی با بیان اینکه شایعات، گمانه زنی ها و حتی آمار آراء صندوقهایی که هنوز باز نشده است در فضای مجازی منتشر می شود از مردم خواست به هیچ وجه به این نوع آمار توجه نکنند و در همین زمینه ستاد امنیت انتخابات مأمور شد با کسانی که این گونه آمار و اطلاعات را توزیع  کنند ، معرفی نمایند و ما در چند ساعت قبل تعدادی را به دادسرا معرفی کردیم.
وزیر کشور با بیان اینکه از صبح تا الان به هیچ وجه کسری تعرفه در هیچ منطقه ای نبوده است ، گفت: در برخی شعبه ها که با کسری مواجه شده اند به سرعت تعرفه تأمین شد و دستور دادم تعرفه را به شعبه هائی که کمبود دارند برسانند.
وی با تقدیز از همکاری خوب مردم در روز انتخابات و همچنین در ایام تبلیغات انتخاباتی خطاب به رأی دهندگانی که تاکنون موفق به انداختن رأی خود به صندوق نشده اند گفت:
در برخی مناطق شهرهای تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز حوزه های خلوتی نیز وجود دارند و مدیران ما در استانها می توانند این حوزه ها را به مردم معرفی کنند تا مردم بتوانند با مراجعه به این شعب احقاق حق کنند.
وزیر کشور گفت: برخی افراد و گروهها اعلام عمومی کرده اند که هرکس شکایتی دارد به آنها گزارش کند و همانطور که شورای نگهبان اطلاعیه داد این اقدام غیرقانونی است و ناظر انتخابات طبق قانون فقط شورای نگهبان است و اگر ایراد، اشکال و احتمالاً تخلفی مشاهده شد باید به شورای نگهبان گزارش شود و این شورا در فرصت 3 روزه رسیدگی به شکایات انتخاباتی نامزدها آن را بررسی می کند.
رحمانی فضلی تأکید کرد گروههائی که این نوع کارها را می کنند یقیناً برخلاف قانون عمل می کنند و حتما" با آنها برخورد قانونی خواهد شد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: