• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-11314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

معاون کمیته امداد استان کرمان خبر داد:

مساعدت ۵۹ میلیون تومانی خیران نیکوکار به ایتام کرمانی

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان کرمان گفت: خیران نیکوکار در سال جاری در قالب تور خیران بیش از ۵۹ میلیون تومان به ایتام و خانواده های نیازمند سراسر استان مساعدت کرده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حمید کریمیان زاده" با اشاره به اینکه طرح اکرام ایتام یکی از طرح های موفق کمیته امداد است، اظهار کرد: در حال حاضر تمامی ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان دارای حامی هستند.

وی با اشاره به اینکه خیران نیکوکار در سال جاری در قالب تور خیران بیش از ۵۹ میلیون تومان به ایتام و خانواده های نیازمند سراسر استان مساعدت کرده اند، افزود: این مساعدت ها به صورت کمک های نقدی و غیرنقدی بین ایتام و خانواده های نیازمند ۱۱ شهرستان و بخش استان توزیع شده است.

کریمیان زاده در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته حامیان «طرح اکرام و محسنین» ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی به ایتام و فرزندان خانواده های نیازمند تحت تکفل خود مساعدت کرده‌اند، گفت: بیش از ۳۶ هزار حامی در قالب طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» از ایتام و فرزندان خانواده های نیازمند حمایت می‌کنند که همواره با کمک‌های معنوی، عاطفی، نقدی و غیرنقدی خود موجب شادی آنان می‌شوند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان ادامه داد: ۲۷هزار حامی در قالب «طرح اکرام» از ایتام تحت پوشش کمیته امداد استان حمایت می‌کنند که همواره با کمک‌های معنوی، عاطفی، نقدی و غیرنقدی خود موجب شادی آنان می‌شوند.

وی در ادامه به اجرای طرح محسنین (حمایت از فرزندان خانواده های نیازمند و دارای سرپرست ) تحت حمایت اشاره و تصریح کرد: هم اکنون ۱۱ هزار و ۹۲۷ فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند که 7 هزار و ۶۸ نفر از این فرزندان توسط ۹ هزار و ۴۹ حامی حمایت می شوند و چهار هزار و ۸۵۹ فرزند محسنین نیز حامی ندارند.

کریمیان زاده با بیان اینکه کمیته امداد برای خدمت رسانی به قشر تحت حمایت خود از منابع داخلی و کمک های خیران ونیکوکاران بهره می برد، تصریح کرد: کمیته‌ امداد به عنوان نهاد حمایتی به تنهایی قادر به تامین تمامی نیازهای خانواده‌های نیازمند نیست که لازم است خیران و نیکوکاران برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر بیش از پیش یاریگر این نهاد باشند و کمک های حامیان و خیران نیکوکار به نیازمندان نقش اساسی در ارائه خدمات بهتر به خانواده های مورد حمایت ایفا می کند.

وی بیان کرد: خیران نیکوکار می توانند با مشارکت در طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم و فرزندان خانواده های نیازمند در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: